Rodri (45')
B. Silva (55')
K. De Bruyne (74')
O. Bobb (90')

Newcastle United przegrało u siebie z Manchesterem City 2:3 i to już czwarta porażka z rzędu Srok w Premier League. Do przerwy zespół Eddiego Howe’a prowadził 2:1, ale po wejściu na boisko Kevina De Bruyne, goście odmienili losy spotkania.

Newcastle już w pierwszych minutach trafiło do siatki, gdy Isak urwał się obrońcom gości i wyłożył piłkę Seanowi Longstaffowi, a ten pokonał Edersona, lecz radość trwała krótko, bo sędzia liniowy zasygnalizował spalonego, co potwierdził VAR.

Ederson w tej sytuacji doznał urazu kolana po zderzeniu z Kyle’em Walkerem, ale został na boisku i to się mogło zemścić, ponieważ po jego błędzie piłkę przejął Almiron, lecz Sroki zmarnowały tę okazję przez nieczyste uderzenie Bruno Guimaraesa.

Chwilę później Ederson został zmieniony, a The Citizens przejęli inicjatywę. Pierwszą dobrą okazję do zdobycia miał Bernardo Silva, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

W 26 minucie portugalski pomocnik już wpisał się na listę strzelców. Walker dograł z prawej strony, a Silva sprytnym strzałem piętką pokonał Martina Dubravkę.

Chwilę później słowacki bramkarz Srok wykazał się refleksem i wybronił kolejny strzał Silvy, odbijając mocno uderzoną piłkę na poprzeczkę.

W 35 minucie wyprowadziło niespodziewany cios. Guimaraes znakomitym podaniem za obronę uruchomił Isaka, który minął Walkera i strzałem w długi róg pokonał Stefana Ortegę.

Dwie minuty później lewym skrzydłem ruszył Anthony Gordon, wpadł w pole karne, przełożył sobie piłkę na prawą nogę i podobnym strzałem jak Isak, dał prowadzenie Srokom.

Isak mógł jeszcze przed przerwą podwyższyć prowadzenie Srok, gdy po kolejnej kontrze miał przed sobą tylko bramkarza rywali, ale trafił prosto w niego.

Po przerwie Newcastle zostało zepchnięte do defensywy, a dwie dobre okazje miał Julian Alvarez. Raz jego strzał obronił Dubravka, a za drugim razem uderzył nad poprzeczką.

W międzyczasie na boisku pojawił się Kevin De Bruyne i to on zrobił różnicę na boisku. W 74 minucie dostał piłkę na połowie Srok, miał sporo miejsca oraz czasu, co w pełni wykorzystał i precyzyjnym strzałem zza pola karnego w dolny róg bramki doprowadził do wyrównania.

Mistrzowie Anglii dążyli do zdobycia zwycięskiego gola i kolejną dobrą interwencją musiał popisać się Dubravka, który obronił strzał Rodriego.

Na początku doliczonego czasu gry De Bruyne z ponad 30 metrów zagrał idealną piłkę w pole karne do Oscara Bobba, który minął bramkarza i zdobył zwycięskiego gola dla gości.

Turf Moor

Terminarz 04.05 Burnley (w)11.05 Brighton (d)15.05 Man Utd (w)19.05 Brentford (w)22.05 Tottenham (n)24.05 A-League (w)
Tabela 1. Arsenal 35 802. Man City 34 793. Liverpool 35 754. Aston Villa 35 675. Tottenham 33 606. Man Utd 34 54

Anthony Gordon był gościem Gary’ego Nevilla w programie The Overlap, w którym poruszali wątki nie tylko piłkarskie.