C. Wood (45')
C. Wood (53')
C. Wood (60')
N. Williams (84')

Trwa kryzys w Newcastle United, które przegrało kolejny mecz, tym razem u siebie z Nottingham Forest i to na St. James’ Park. Sroki prowadziły po bramce Alexandra Isaka z rzutu karnego, na co rywale odpowiedzieli hat-trickiem Chrisa Wooda.

Newcastle od początku miało problemy w obronie, a pierwszym sygnałem ostrzegawczym był niecelny strzał Morgana Gibbsa-White’a po błędzie Lewisa Mileya we własnym polu karnym.

W 20 minucie Ola Aina sfaulował w polu karnym Alexandra Isaka. Sytuację sprawdził jeszcze VAR, ale nie zmienił decyzji sędziego głównego o rzucie karnym, którego Szwed wykorzystał.

Kolejne ostrzeżenie Sroki dostały w 33 minucie, gdy Anthony Elanga urwał się obrońcom prawą stroną, jednak jego podanie do Wooda przejął Martin Dubravka.

Newcastle miało optyczną przewagę i kilka szans na podwyższenie prowadzenia, jednak brakowało groźnych strzałów i to się zemściło w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.

Sroki atakowały i piłkę w polu karnym rywali stracił Miguel Almiron. Goście wyszli z kontrą, po której Elanga podał do Wooda, a ten trafił do pustej bramki.

Jeszcze przed przerwą wynik dwukrotnie mógł ulec zmianie, ale zapobiegli temu bramkarze. Matt Turner obronił główkę Isaka, z kolei Dubravka zatrzymał strzał Calluma Hudsona-Odoi.

Od początku drugiej połowy Nottingham dalej straszyło Newcastle szybkimi atakami, a po jednym z nich Gibbs-White wyłożył piłkę Elandze, który trafił wprost w bramkarza.

Chwilę później nie pomylił się Wood, który najpierw skorzystał na błędzie Dana Burna, a potem jeszcze go minął i podcinką pokonał Dubravkę.

W 60 minucie było już 3:1 dla Forest, a Wood skompletował hat-tricka. Nowozelandczyk dostał prostopadłe podanie za linię obrony, urwał się obrońcom, minął Dubravkę i trafił do celu.

Newcastle próbowało wrócić do gry, ale w 72 minucie zmarnowało najlepszą okazję ku temu. Turner odbił strzał Isaka, a dobitkę Anthony’ego Gordona zablokował Moussa Niakhate.

Sędzia: Chris Kavanagh
Widzów: 52 207