D. Burn (82')
R. Jimenez (22')
J. Palhinha (70')
B. De Cordova-Reid (81')

Newcastle United pokonało u siebie Fulham w meczu 17 kolejki Premier League. Goście od 23 minuty grali w dziesiątkę, a wszystkie bramki dla Srok padły w drugiej połowie. Swojego pierwszego gola w karierze zdobył Lewis Miley.

Newcastle od początku przeważało, a pierwszą okazję do zdobycia gola miał Fabian Schär, który z rzutu wolnego posłał piłkę obok bramki.

Niedługo potem mecz dla szwajcarskiego obrońcy się skończył, bo doznał urazu mięśnia uda i po interwencji lekarzy postanowiono go zmienić, a jego miejsce zajął Emil Krafth.

W 22 minucie Raul Jimenez staranował Seana Longstaffa, gdy skoczył w jego kierunku i biodrem uderzył go w twarz. Sędzia początkowo sięgnął po żółtą kartkę, jednak po obejrzeniu powtórek zmienił swoją decyzję i Meksykanin wyleciał z boiska.

Po półgodzinie gry Newcastle miało najlepsza okazję do otworzenia wyniku w pierwszej połowie. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłka trafiła na dalszy słupek do Anthony’ego Gordona, który oddał strzał z ostrego kąta, ale trafił tylko w poprzeczkę.

Goście jednak nie skupili się tylko na obronie i sami próbowali wyjść na prowadzenie, a prawie to się udało Alexowi Iwobiemu, który skorzystał na błędzie Joelintona i sam ruszył na bramkę Srok, lecz nie zdołał pokonać Martina Dubravkę.

Była to jedna z ostatnich akcji Joelintona, który chwilę później również uskarżał się na ból mięśnia uda i musiał zostać zmieniony. Zastąpił go Lewis Miley.

Po przerwie Sroki w końcu ruszyły do ataku i Bernd Leno musiał kilka razy interweniować, a największe problemy sprawiło mu uderzenie Gordona.

W 57 minucie Bruno Guimaraes przedzierał się w pole karne rywali i dość przypadkowo odegrał do Mileya, który strzałem z pierwszej piłki w dalszy róg dał prowadzenie Newcastle.

Siedem minut później było już 2:0 dla United. Po podaniu Gordona piłka minęła Calluma Wilsona oraz obrońców i trafiła do Miguela Almirona, który nie mógł się pomylić przed pustą bramką.

Swojego pierwszego gola od maja 2021 roku mógł zdobyć Emil Krafth, kiedy piłka trafiła do niego przed polem karnym, ale jego strzał był minimalnie za wysoki.

W 82 minucie Guimaraes dośrodkował z prawej strony na dalszy słupek, gdzie główkował Dan Burn, a Leno odbił piłkę wprost na obrońcę Srok, który dobił ją do siatki na 3:0.

W doliczonym czasie gry niewiele zabrakło, żeby zwycięstwo Newcastle było okazalsze, lecz w dobrą okazję zmarnował Callum Wilson trafiając tylko w słupek.

Turf Moor

Terminarz 04.05 Burnley (w)11.05 Brighton (d)15.05 Man Utd (w)19.05 Brentford (w)22.05 Tottenham (n)24.05 A-League (w)
Tabela 1. Arsenal 35 802. Man City 34 793. Liverpool 35 754. Aston Villa 35 675. Tottenham 33 606. Man Utd 34 54

Anthony Gordon był gościem Gary’ego Nevilla w programie The Overlap, w którym poruszali wątki nie tylko piłkarskie.