C. Wilson (66')
J. Mateta (29')
O. Edouard (45')
T. Mitchell (60')

Newcastle United bez większych problemów poradziło sobie z Crystal Palace w 9. kolejce Premier League. Mecz zakończył się zwycięstwem Srok 4:0, a bohaterem spotkania był Jacob Murphy, który zdobył gola i zaliczył dwie asysty.

W 4 minucie Fabian Schär zagrał na prawe skrzydło do Kierana Trippiera, a ten od razu dograł do Murphy’ego, który wyciągniętą nogą sięgnął piłki i dość niespodziewanie przelobował bramkarza. Sędzia liniowy wskazał spalonego, ale VAR po sprawdzeniu przekazał, że gola należy uznać.

Goście mogli szybko doprowadzić do wyrównania, bo zaraz po wznowieniu gry wywalczyli rzut rożny, po którym tuż obok bramki główkował Jean-Philippe Mateta.

Później Newcastle opanowało sytuację na boisku i dominowało, nie pozwalając rywalom na wiele, ale na sytuacje bramkowe trzeba było czekać do 30 minuty.

Najpierw piłka trafiła do ustawionego 5 metrów przed bramką Anthonego Gordona, lecz ten uderzył w poprzeczkę. Chwilę później głową nad bramką strzelił Callum Wilson.

W końcu w 44 minucie piłka znów znalazła się w bramce Orłów. Murphy dośrodkował z prawego skrzydła na dalszy słupek, a Gordon tylko dostawił nogę i mógł świętować zdobycie gola.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Trippier zagrał z głębi pola, Marc Guehi nie opanował piłki, którą przejął Sean Longstaff i nie pomylił się w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem.

W drugiej połowie Sroki kontrolowały sytuację, a Crystal Palace starało się zmniejszać straty. Jednak dopiero w 66 minucie oddało pierwszy celny strzał, a Nick Pope bez żadnych problemów wybronił słaby strzął Cheicka Doucoure.

Bramkarz United wyrzutem piłki od razu uruchomił szybki atak Srok, w którym Murphy wyłożył piłkę Wilsonowi, a ten zdobył swojego piątego gola w sezonie.

Zaraz po golu na 4:0 Eddie Howe dokonał czterech zmian, wprowadził na boisko Sandro Tonaliego, który został gorąco przyjęty przez kibiców na St. James’ Park.

Inny rezerwowy, Miguel Almiron miał bardzo dobrą okazję, żeby jeszcze podwyższyć prowadzenie Srok, ale jego strzał obronił Sam Johnstrone.

Jeszcze w samej końcówce musiał wykazać się Pope, który najpierw świetnie wybronił strzał Odsonne’a Edouarda z rzutu wolnego, a później zatrzymał próbę Jesuruna Raka-Sakyi.

Sędzia: Tim Robinson
Widzów: 52 189