A. Isak (57')
A. Isak (62')
M. Almiron (67')
S. Longstaff (79')

Słabo dysponowane Newcastle United zremisowało na wyjeździe z West Hamem United 2:2, choć do 89 minuty prowadziło. Obie bramki dla Srok zdobył Alenxader Isak, a do bramki Nicka Pope’a trafiali Tomas Soucek i Mohammed Kudus.

Newcastle dało się zaskoczyć już w ósmej minucie. Do długiej piłki zagranej z głębi pola doszedł Emerson Palmieri i minął wybiegającego Nicka Pope’a, po czym spod linii końcowej wyłożył piłkę Tomasowi Souckowi, a ten trafił do praktycznie pustej bramki.

Później Młoty oddały inicjatywę i czekały na kontrę, ale nie miały do nich zbyt wiele okazji, bo Sroki miały problem z budowaniem akcji, a nawet z wyjściem z własnej połowy.

Po półgodzinie gry w końcu Newcastle zagroziło bramce Alphonse’a Areoli, ale Miguel Almiron uderzył zza pola karnego tuż obok słupka, podobnie jak chwilę później głową Dan Burn.

Po przerwie gospodarze mieli rzut wolny, po którym strzał głową Edsona Alvareza przeleciał tuż obok bramki, a po drugiej stronie Areola wybronił główkę Burna.

W 57 minucie Kieran Trippier dośrodkował w pole karne, a Alvarez tak odbił piłkę, że ta spadła wprost pod nogi Isaka, który bez problemu pokonał bramkarza rywali.

Pięć minut później Trippier dostał piłkę na prawą stronę pola karnego i od razu zgrał ją przed bramkę, a ustawiony tam Isak tylko dostawił nogę i wyprowadził Sroki na prowadzenie.

Szwedzki napastnik miał szansę skompletować hat-tricka, gdy w 73 minucie urwał się obrońcom i minął bramkarza, ale z ostrego kąta zdołał trafić tylko w bliższy słupek.

West Ham próbował doprowadzić do wyrównania, ale długo nie udawało się zagrozić bramce Srok, poza strzałem nad poprzeczką Jamesa Warda-Prowse’a z rzutu wolnego.

W końcu w 89 minucie udało się doprowadzić do wyrównania. Vladimir Coufal ruszył prawym skrzydłem i podał do Mohammeda Kudusa, który mocnym strzałem zza pola karnego trafił w dolny róg bramki Pope’a.

Młoty jeszcze mogły wygrać to spotkanie, gdy Jarrod Bowen uderzył z ostrego kąta, a Pope odbił piłkę, która przeleciała tuż przed nogą stojącego przed bramką Saida Benrahmy.

Sędzia: Peter Bankes
Widzów: 62 473