A. Isak (76')
Z. Amdouni (29')
J. Beyer (40')
C. Taylor (53')

Newcastle United bez większych problemów pokonało u siebie z Burnley 2:0 w siódmej kolejce Premier League. To trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo Srok, które mogło być znacznie okazalsze, gdyby piłkarze Eddiego Howe’a byli skuteczniejsi.

Goście lepiej weszli w mecz i mogli szybko objąć prowadzenie. Luca Koleosho ruszył lewą stroną i podał do nieobstawionego Zekiego Ambdouniego. Szwajcar miał przed sobą tylko Nicka Pope’a i jego strzał trafił właśnie w bramkarza United.

Sroki odpowiedziały strzałem Alexandra Isaka zza pola karnego, który wydawał się niegroźny, ale James Trafford musiał na raty łapać futbolówkę.

W 14 minucie na połowie rywali Kieran Trippier odebrał piłkę Aaronowi Ramseyowi, a ta trafiła do Almirona, który podbiegł kilka metrów i pięknym strzałem otworzył wynik meczu.

Kolejną okazję miał Isak, który urwał się obrońcom po podaniu Bruno Guimaraesa, lecz jego pierwsza próbę odbił Trafford, a przy dobitce Szwed nie czysto trafił wysoko odbitą piłkę.

W 35 minucie prawą stronę ruszył Sean Longstaff, po czym zagrał idealną piłkę w pole karne do nadbiegającego Elliota Andersona, który strzałem głową trafił w bramkarza i choć futbolówka jeszcze powoli zmierzała do bramki, to obrońcy zdążyli ją wybić.

Wychowanek Srok jeszcze raz tuż przed przerwą spróbował zdobyć gola, gdy zdecydował się na strzał zza linii pola karnego, ale Trafford znów na raty wyłapał to uderzenie.

W pierwszej akcji po przerwie na strzał z 20 metrów zdecydował się Trippier, a piłkę odbił Jordan Beyer i niewiele brakowało, że posłałby ją do własnej bramki.

Newcastle dalej przeważało, ale już nie potrafiło stworzyć sobie dogodnych sytuacji. Dostało za to cios, gdy na boisku pojawił się Joelinton, a już po pięciu minutach musiał zostać zmieniony z powodu kontuzji mięśnia uda.

Kwadrans przed końcem sędzia wskazał na jedenasty metr, gdy Ameen Al-Dakhil sfaulował Anthony’ego Gordona w polu karnym. Do piłki podszedł Isak i pewnie wykorzystał karnego.

Burnley szybko mogło zdobyć kontaktowego gola. Najpierw po strzale Wilsona Odoberta piłka odbiła się od Seana Longstaffa i przeszła tuż obok bramki. Po rzucie rożnym groźną główkę Al-Dakhila wybronił Pope.

Newcastle do końca kontrolowało sytuację na boisku i mogło jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale po kontrataku Isak z ostrego kąta trafił prosto w bramkarza.

Sędzia: Thomas Bramall
Widzów: 52 163