A. Gordon (61')
M. Almiron (68')
B. Guimarães (73')
A. Isak (87')

Newcastle United pokonało Sheffield United 8:0 na Bramall Lane w meczu szóstej kolejki Premier League, co jest najwyższym wyjazdowym zwycięstwem w historii klubu. Co ciekawe, każdego gola zdobył inny piłkarz Srok.

Spotkanie zaczęło się niemrawo, a groźniejsi w swoich poczynaniach wydawali się gospodarze. Newcastle już w 12 minucie musiało dokonać zmiany z powodu kontuzji Harveya Barnesa, którego zastąpił Anthony Gordon.

To właśnie Gordon wypracował pierwszego gola Srok. Po lewej stronie utrzymał piłkę w boisku i wyłożył ją Seanowi Longstaffowi, który pewnie trafił do siatki.

Na 2:0 w 31 minucie podwyższył Dan Burn, który po rzucie rożnym wykonanym przez Kierana Trippiera znalazł się na dalszym słupku i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi.

Cztery minuty później Trippier znów dośrodkował, tym razem z rzutu wolnego, a Sven Botman - w swoim 50-tym występie w barwach Srok - strzałem głową zdobył swojego pierwszego gola.

Przed przerwą Sroki mogły jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale Callum Wilson z ostrego kąta nie zdołał pokonać bramkarza, który jeszcze w doliczonym czasie przeniósł piłkę nad poprzeczkę po strzale Gordona i rykoszecie.

W drugiej połowie w przeciągu 17 minut Newcastle zdobyło cztery bramki. Zaczęło się w 56 minucie, gdy Trippier skompletował hat-trick asyst, wrzucając piłkę na głowę Wilsona.

Pięć minut później Gordon podwyższył na 5:0, gdy zszedł z lewego skrzydła i strzałem prawą nogą idealnie trafił w dalszy, dolny róg bramki Wesa Foderinghama.

W 68 minucie Bruno Guimaraes posłał prostopadłe podanie do Miguela Almirona, który urwał się obrońcom rywali i strzałem po ziemi zdobył gola numer 6 dla Srok.

Po kolejnych pięciu minutach to Bruno wpisał się na listę strzelców. Strzał Longstaffa został zablokowany, a piłka trafiła prosto do Brazylijczyka, który spokojnie wykończył akcję.

Po tym trafieniu Sroki się uspokoiły, Eddie Howe dokonał kilku zmian, wprowadzając m.in. Tino Livramento i Lewisa Halla, dla którego był to debiut w barwach Newcastle.

Inny rezerwowy, Alexander Isak ustalił końcowy wynik spotkania. Tom Davies zagrał piłkę głową w kierunku swojej bramki, ale trafił wprost do Szweda, który minął jednego obrońcę i bez większych problemów pokonał bramkarza.

Sędzia: Stuart Attwell
Widzów: 30 568