C. Norgaard (42')
A. Hickey (59')
M. Flekken (64')
N. Collins (85')

Newcastle United przerwało serię trzech porażek z rzędu pokonując u siebie Brentford 1:0. Jedynego gola z rzutu karnego zdobył Callum Wilson. Po analizie VAR cofnięto Srokom jednego gola oraz kolejny rzut karny.

Już w 4 minucie Brentford mogło wyjść na prowadzenie. Mathias Jensen podał z prawej strony w pole karne do Aarona Hickeya, a ten strzałem z ostrego kąta trafił wprost w Nicka Pope’a.

Później Sroki przejęły inicjatywę, jednak kolejną okazję mieli goście. Z prawego skrzydła ponownie dogrywał Jensen do Yoane’a Wissy, który stojąc przed bramką minął się z piłką.

W 28 minucie Newcastle miało najlepszą okazję, gdy piłka trafiła na dalszy słupek do Bruno Guimaraesa, jednak jego strzał głową odbił nogami bramkarz gości.

Do końca pierwszej połowy Newcastle przeważało, kilka razy groźnie zaatakowało, ale zabrakło groźnych strzałów i nie było nawet blisko zmiany wyniku przed przerwą.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, więcej działo się na połowie gości i w 57 minucie piłka wylądowała w ich bramce. Po zamieszaniu w polu karnym Wilson wepchnął piłkę do siatki, ale po interwencji VARu dopatrzono się faulu napastnika Srok na bramkarzu i gola cofnięto.

Chwilę później rzut karny wywalczył Anthony Gordon, który przy samej linii końcowej został sfaulowany przez bramkarza. Do jedenastki podszedł Wilson i pewnym strzałem trafił do celu.

W 79 minucie po dośrodkowaniu w pole karne i główce Harveya Barnesa, piłka odbiła się od głowy Bryana Mbeumo, a następnie od jego ręki. Sędzia ponownie wskazał na jedenasty metr, ale po obejrzeniu powtórek zmienił decyzję. Nie zmienił się już za to wynik końcowy.

Turf Moor

Terminarz 04.05 Burnley (w)11.05 Brighton (d)15.05 Man Utd (w)19.05 Brentford (w)22.05 Tottenham (n)24.05 A-League (w)
Tabela 1. Arsenal 35 802. Man City 34 793. Liverpool 35 754. Aston Villa 35 675. Tottenham 33 606. Man Utd 34 54

Anthony Gordon był gościem Gary’ego Nevilla w programie The Overlap, w którym poruszali wątki nie tylko piłkarskie.