F. Schär (43')
M. Targett (68')
D. Burn (76')
C. Wilson (90')

Newcastle United doznało trzeciej porażki z rzędu w Premier League, przegrywając na wyjeździe z Brighton & Hove Albion 1:3 w meczu czwartej kolejki. Evan Ferguson skompletował hat-tricka, a Callum Wilson zdobył jedynego gola dla Srok.

Już w pierwszych minutach dwie dobre okazje miał Alexander Isak, ale raz źle przyjął sobie piłkę, a potem nieczysto w nią trafił i chybił celu. Po drugiej stronie gospodarze odpowiedzieli strzałem z 16 metrów Solly’ego Marcha nad poprzeczką.

Bliski zaznaczenia swojego powrotu do wyjściowej jedenastki golem samobójczym był Matt Targett, gdy blokował dośrodkowanie Marcha, ale czujny przy bliższym słupku był Nick Pope, który chwilę później obronił jeszcze strzał Evana Fergusona.

Po kwadransie dość przypadkowo gola mógł zdobyć Miguel Almiron, gdy z prawej strony pola karnego chciał podać piłkę, a ta po rykoszecie zmierzała do bramki, ale bardzo dobrym refleksem wykazał się Bart Verbriggen.

W 27 minucie błąd popełnił błąd Pope wybijając piłkę pod nogi rywali i początkowo się zrehabilitował odbijając strzał Kaoru Mitomu, ale zaraz potem wypuścił futbolówkę przed siebie po uderzeniu Billy’ego Gilmoura i Ferguson dobił ją do siatki.

Praktycznie zaraz po wznowieniu Sroki mogły wyrównać, gdy Anthony Gordon podał do Joelintona, jednak ten posłał piłkę obok bramki.

Później Brighton kontrolowało sytuację na boisko i nie pozwalało na wiele Newcastle, które nie potrafiło sobie stworzyć podbramkowych sytuacji i nie pomogła nawet potrójna zmiana.

W 65 minucie Ferguson dostał piłkę na połowie Srok, gdzie miał sporo miejsca i czasu, z czego skrzętnie skorzystał i precyzyjnym uderzeniem ponownie pokonał Pope’a.

Gordon miał dobrą okazję, żeby przywrócić Newcastle do gry, ale fatalnie spudłował i szybko się to zemściło. Kolejny raz na bramkę strzelał Ferguson, a piłka odbiła się od Fabiana Schära i wpadła do siatki obok zupełnie zaskoczonego Pope’a.

Na tym mecz mógł się skończyć, choć w doliczonym czasie gry Callum Wilson zmniejszył rozmiary porażki, wykorzystując dalekie podanie od Seana Longstaffa.

Sędzia: Stuart Attwell
Widzów: 31 620