V. van Dijk (28')
D. Nunez (81')
D. Nunez (85')
D. Nunez (90')

Newcastle United przegrało u siebie z Liverpoolem 1:2 w meczu trzeciej kolejki Premier League, pomimo że przez ponad godzinę grało w przewadze jednego zawodnika. Gola dla Srok strzelił Anthony Gordon, a Darwin Nunez w końcówce odmienił losy spotkania.

W pierwszych minutach spotkania o podgrzanie atmosfery zadbał sędzia John Brooks, który najpierw ukarał Trenta Alexandra-Arnolda żółtą kartę za odrzucenie piłki, ale chwilę później nie sięgnął po kartkę, gdy obrońca Liverpoolu sfaulował ruszającego z kontrą Anthony’ego Gordona.

W 16 minucie Sroki oddały pierwszy strzał na bramkę, lecz Joelinton trafił wprost w bramkarza, który chwilę później równie spokojnie wybronił odbity strzał Gordona.

The Reds odpowiedzieli indywidualną akcją Luisa Diaza, który przedarł się przez obronę Srok, ale z ostrego kąta nie zdołał pokonać Nicka Pope’a.

W 25 minucie Gordon mógł podziękować sędziemu, że zostawił na boisku Alexandra-Arnolda, który popełnił błąd przepuszczając piłkę po podaniu od Mohameda Salaha, a wychowanek Evertonu ruszył sam na bramkę i strzałem po ziemi trafił do siatki.

Trzy minuty później Virgil van Dijk podciął wychodzącego na czystą pozycję Alexandra Isaka i sędzia sięgnął po czerwony kartonik. Po weryfikacji VAR Holender opuścił boisko.

Newcastle starało się podwyższyć prowadzenie przed przerwą i najbliżej był Miguel Almiron, który huknął na bramkę z 16 metrów, ale Alisson zdołał odbić futbolówkę na poprzeczkę.

W drugiej połowie Sroki nie pozwalały rywalom na wiele, ale same też robiły niewiele, poza indywidualnymi akcjami, żeby zabić mecz. Po jeden takiej akcji Gordon uderzył obok bramki, z kolei Almiron trafił w słupek.

Taka gra zemściła się w końcówce. W 81 minucie Nunez, który chwilę wcześniej wszedł na boisko, wykorzystał błąd Svena Botmana i strzałem od słupka pokonał Pope’a.

Urugwajczyk wyprowadził zabójczy cios w doliczonym czasie gry, gdy urwał się obrońcom Srok i ponownie pokonał bramkarza Srok, zapewniając The Reds trzy punkty.

Sędzia: John Brooks
Widzów: 52 214