S. Tonali (34')
Joelinton (54')
H. Barnes (58')
B. Guimarães (71')

Newcastle United wciąż pozostaje bez ligowego zwycięstwa na Etihad Stadium. W sobotni wieczór Sroki przegrały na wyjeździe z Manchesterem City 0:1 w drugiej kolejce Premier League, a jedynego gola spotkania zdobył Julian Alvarez.

Manchester City od początku przejął inicjatywę w tym meczu, jednak nie przełożyło się to na akcje podbramkowe. Newcastle próbowało wyprowadzać kontrataki, ale kończyły się fiaskiem.

W 31 minucie Phil Foden podał na szesnasty metr do nieobstawionego Alvareza, a ten mocnym strzałem przy dalszym słupku pokonał Nicka Pope’a, który końcami palców zdołał dotknąć futbolówki, ale nie zdołał jej wystarczająco odbić.

Foden mógł zaliczyć jeszcze jedną asystę przed przerwą, gdy po jego podaniu strzelał Erling Haaland, lecz jego uderzenie przeszło tuż obok bramki Srok.

Na początku drugiej połowy Norweg miał kolejną okazję. Ederson zagrał długą piłkę z własnej bramki aż pod pole karne Newcastle, a najlepszy strzelec zeszłego sezonu trafił wprost w bramkarza Newcastle.

Haaland miał jeszcze dwie szanse. Najpierw jego strzał po rykoszecie minął bramkę, a chwilę później Pope nogą obronił uderzenie napastnika The Citizens z ostrego kąta.

W 70 minucie Newcastle oddało jedyny celny strzał na bramkę. Zza pola karnego uderzył Harvey Barnes, jednak nie sprawił większych problemów Edersonowi.

Gospodarze do końca skutecznie powstrzymywali próby ataków Srok, a w samej końcówce Foden mógł przypieczętować zwycięstwo Mistrza Anglii, ale nie trafił w światło bramki.

Sędzia: Robert Jones
Widzów: 53 080