Dodane: 29 lutego 2012, 23:58 | Marek

Piłkarze Newcastle w reprezentacjach

Dzisiaj odbyło się wiele meczów międzynarodowych, a w kilku z nich pojawili się piłkarze Newcastle United. Najwięcej powodów do radości ma Yohan Cabaye, bo tylko on z zawodników pierwszego składu Srok może się pochwalić występem w wygranym meczu.

Yohan Cabaye (Francja)
Cabaye wyszedł w pierwszym składzie reprezentacji Francji, która mierzyła się na wyjeździe z Niemcami. Trójkolorowi wygrali 2:1, a pomocnik Srok opuścił boisko w 62 minucie.

Cheick Tiote (WKS)
Kibicom Newcastle mogło się nie podobać, że zaledwie dwa tygodnie od finału Pucharu Narodów Afryki Tiote znów jedzie na zgrupowanie kadry Wybrzeża Kości Słoniowej, ale jeszcze bardziej może ich zezłościć fakt, że Tiote zagrał całe 90 minut w bezbramkowym meczu z Gwineą.

Shane Ferguson (Irlandia Płn.):
Ferguson zaliczył swój pierwszy występ w wyjściowej jedenastce Irlandii Północnej, która dzisiaj przegrała na własnym boisku z Norwegią aż 0:3. 20-letni skrzydłowy opuścił boisko w 69 minucie przy stanie 0:1.

Tim Krul (Holandia):
W szalonym meczu na Wembley, w którym Anglia przegrała z Holandią 2:3, Tim Krul spędził 90 minut na ławce, oglądaj w bramce Oranje Marteena Stekelenburga.

Haris Vuckic (Słowenia)
Wypożyczony do Cardiff City Vuckic zadebiutował w reprezentacji Słowenii. 19-latek wszedł na boisko z ławki rezerwowych w 61 minucie, a jego zespół zremisował ze Szkocją 1:1.

Tamas Kadar (Węgry):
Kadar, który nie potrafi do siebie przekonać Alana Pardew i gra tylko w rezerwach Newcastle, zagrał cały mecz w reprezentacji Węgier przeciwko Bułgarii. Rozgrywane w Gyorze spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Davide Santon (Włochy U-21):
We wtorkowym spotkaniu reprezentacji do lat 21 Francji i Włoch, Davide Santon pojawił się w wyjściowej jedenastce Squadra Azzurra, ale został zmieniony w przerwie. Końcowy wynik meczu to 1:1.

Paul Dummett (Walia U-21):
W meczu kwalifikacyjnym do Młodzieżowych Mistrzostw Europy Walia pokonała Andorę 4:0. Piłkarz rezerw Newcastle Paul Dummett wszedł na boisko w 61 minucie, gdy wynik końcowy był już ustalony.