Krul: Jesteśmy marionetkami

Dodane: 08.01.2018, 14:50, przez Marek

Tim Krul ujawnił, że jego odejście z Newcastle United nie należało do najprzyjemniejszych, a Rafa Benitez nie zamierzał mu nawet dać szansy na powrót.


Holenderski bramkarz długo leczył kontuzję kolana, później był wypożyczony do Ajaxu oraz AZ Alkmaar, a przed bieżącym sezonem został oddany do Brighton & Hove Albion.

29-latek wie, że jego odejście z Newcastle było spowodowane względami finansowymi.

- Powiedziałem menedżerowi: „Daj mi szansę, a pokażę ci, że wróciłem do formy”. Rafa miał jednak inne pomysły. Powiedział: „To nie ma znaczenia, co zrobisz” - wspomina Krul.

- Taki jest biznes. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w pewnym stopniu jesteśmy marionetkami.

W lipcu Krul został odsunięty od pierwszego zespołu i musiał trenować w Akademii klubu. W tym samym czasie musiał sobie szukać nowego klubu.

- To nie było właściwe - dodaje Holender. - Myślę, że Benitez też to wie. Wiem jak działa futbol. Jeśli ktoś chce się ciebie pozbyć, to nie mam nic przeciwko. Jeśli pojawi się właściwa oferta, to odejdę. Nie będę siedział w klubie dla samego siedzenia, ale jak to zostało zrobione…

- Nie powinienem być odsunięty do Akademii. Po prostu chciałem być traktowany z szacunkiem. Przynajmniej powinni mi pozwolić na treningi z pierwszym zespołem.

W końcu Krul znalazł miejsce w Brighton, jednak z powodu tego, co spotkało go w Newcastle, brakowało mu pewności siebie.

- Czułem, że jestem tam, gdzie powinienem być, ale ludzie zastanawiali się: „Co się dzieje? Dlaczego on jest w Akademii? Czy wszystko z nim w porządku?”.

- Wisiała nade mną taka niepewność, a szkoda. Miałem szczęście, że Brighton bliżej się temu przyjrzało i nie rozwodziło się nad tym. Pociąg toczy się dalej.


Wcześniejsze wiadomości:

» W styczniu tylko wypożyczenia

» Beardsley rasistą?

» Menedżer Luton rozczarowany

» Benitez o meczu z Luton

» Bezproblemowy awans w FA Cup

Udostępnij:

 
 

Dodaj komentarz:


Musisz się zalogować, by móc dodać komentarz!

Komentarze (17):

Mateusz  napisał:08.01.18, 15:56 

No nieźle..

AdeptusNewcastlus napisał:08.01.18, 16:07 

Po ciężkiej kontuzji nie powrócił już do dawnej formy. Nie potrafił się przebić ani w Ajaxie, ani w Az Alkmaar i nie potrafi teraz w Brighton. Jak Rafa nie ufa (nie chce zawodnika) to pora sie pakować. Jurek Dudek cos o tym wie i Mitro tez sie o tym obecnie przekonuje.

Misialdo napisał:08.01.18, 16:08 

Bardzo szanuje Krula, nie chce uzyc slowa legenda, bo to za mocne slowo. Szkoda, ze nie dostal szansy od Rafy. No coz, Newcastle jest znane z lipnych pozegnan z zawodnikami

AdeptusNewcastlus napisał:08.01.18, 16:12 

Oczywiscie rozumiem frustracje Tima bo był zżyty z miastem i klubem. Jak na bramkarza nie jest jeszcze stary, zycze mu by powrocil do formy sprzed poważnej kontuzji.

seal napisał:08.01.18, 17:34 

Kaleka ostatnie dwa lata tylko ciagnal pieniadze z klubu. Poszkodowany bo nie grał? Klub jest poszkodowany, bo płacił ogromną gażę zawodnikowi, który nie mógł się przebić w AZ Alkmaar.

seal napisał:08.01.18, 17:34 

Tak samo rozumiem, ze rozstanie z Gutierezem nie bylo najprzyjemniejsze, ale na litość boską jego dni w tym klubie i tak były policzone.

AdeptusNewcastlus napisał:08.01.18, 17:51 

Bałagan personalny to nieodłączny element rządów cwela ashleja. Lepiej od kalek zdrowotnych mają tu za jego czasów niedowłady sportowe jak np: obertany, gufrany, marvauxy. Zalegało tu takie coś tyle lat, kase ciągnęło a jak się żyła złota skończyła to każdy widzi gdzie są teraz.

Marek napisał:08.01.18, 19:40 

@seal, a czy czasem nie jest tak, że skoro doznał kontuzji w meczu reprezentacji, to w trakcie kontuzji pensje płaciła mu FIFA?

AdeptusNewcastlus napisał:08.01.18, 20:04 

Z Krulem był jeszcze taki problem że on łapał te kontuzje co roku. I w klubie i w reprezentacji. Zawsze sporą część sezonu opuszczał ... :/

Sala91 napisał:08.01.18, 21:50 

@Marek, tak jest. Dokładnie tak jak piszesz... Kub wtedy jest zwolniony z płacenia tygodniówek.
Ale... kto by się tym przejmował.. Darmozjad to darmozjad.. Nieważne że ratował dupe kilkadziesiąt razy...

Sala91 napisał:08.01.18, 22:35 

A idąc tokiem myślenia co poniektórych, powinniśmy rozwiązywać umowy z KAŻDYM graczem, który złapie kontuzje :D
parafrazując KONTUZJOWANYM DARMOZJADOM MÓWIMY STANOWCZE NIE!

AdeptusNewcastlus napisał:08.01.18, 23:24 

https://www.youtube.com/watch?v=sI24Y1RJXbY

Mateusz  napisał:09.01.18, 11:34 

Krul nam dużo razy ratował dupe.. wdzięczność tak samo jak z Jonasem..

AdeptusNewcastlus napisał:09.01.18, 11:58 

W Newcastle miał lepsze i gorsze momenty.

seal napisał:09.01.18, 13:24 

@Marek tak dokładnie, ale Krulowi odnowiła się kontuzja, która wykluczyła go ponownie z gry, przez co Klub musiał mu zacząć płacić jego pensje.

seal napisał:09.01.18, 13:25 

@Mateusz - Krul ratował nas nie za darmo, a za £50k tygodniowo.

AdeptusNewcastlus napisał:10.01.18, 13:52 

Piłka nozna na poziomie zawodowym jest brutalna. Piłkarze przychodzą i odchodzą. To norma. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Nie udało się ponownie w Newcastle – trudno. Życie toczy się dalej i walczy się o miejsce w następnym klubie.


  • Poprzedni mecz

    Newcastle   Arsenal
    RAPORT
    Premier League
    15.09.2018, 16:00
    St. James' Park
  • Następny mecz

    C Palace   Newcastle
    VS
     
    Premier League
    22.09.2018, 16:00
    Selhurst Park
  • Terminarz

    22.09C Palace (w)
    29.09Leicester (d)
    06.10Man Utd (w)
    20.10Brighton (d)
    27.10Southampton (w)
    03.11Watford (d)
    Zobacz cały terminarz
  • Tabela

    1. Chelsea 5 15
    2. Liverpool 5 15
    3. Man City 5 13
    4. Watford 5 12
    5. Bournemouth 5 10
    6. Tottenham 5 9
    Zobacz całą tabelę


Z obozu rywali:

Huddersfield Town pozyskało pomocnika Adamę Diakhaby’ego z Monaco. Francuz podpisał umowę na trzy lata.
Percy Tau dołączył do Brighton & Hove Albion. 24-latek z RPA podpisał umowę na 4 lata, ale najpierw zostanie wypożyczony do innego klubu.
Leicester City wykupiło Danny’ego Warda z Liverpoolu. 25-letni bramkarz kosztował Lisy 12,5 miliona funtów.
Alisson przeniósł się z Romy do Liverpoolu. Brazylijski bramkarz kosztował 66,8 miliona funtów i stał się najdroższym bramkarzem na świecie.
Tom Cleverley nie zagra na początku sezonu, ponieważ przeszedł operację ścięgna Achillesa. Pomocnik Watfordu ma wrócić do gry na jesień.
Erik Lamela i Son Heung-min podpisali nowe kontrakty z Tottenhamem Hotspur. Koreańczyk zostanie w klubie do 2023 roku, a Argentyńczyk do 2022 roku.

Wideo:

Newcastle United rozgromiło Sunderland 5:0 w meczu drużyn do lat 23. Gole dla Srok strzelali Owen Bailey, Callum Roberts, Luke Charman dwie i Elias Sorensen.


Statystyki NUFC.com.pl: