Krul: Jesteśmy marionetkami

Dodane: 08.01.2018, 14:50, przez Marek

Tim Krul ujawnił, że jego odejście z Newcastle United nie należało do najprzyjemniejszych, a Rafa Benitez nie zamierzał mu nawet dać szansy na powrót.


Holenderski bramkarz długo leczył kontuzję kolana, później był wypożyczony do Ajaxu oraz AZ Alkmaar, a przed bieżącym sezonem został oddany do Brighton & Hove Albion.

29-latek wie, że jego odejście z Newcastle było spowodowane względami finansowymi.

- Powiedziałem menedżerowi: „Daj mi szansę, a pokażę ci, że wróciłem do formy”. Rafa miał jednak inne pomysły. Powiedział: „To nie ma znaczenia, co zrobisz” - wspomina Krul.

- Taki jest biznes. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w pewnym stopniu jesteśmy marionetkami.

W lipcu Krul został odsunięty od pierwszego zespołu i musiał trenować w Akademii klubu. W tym samym czasie musiał sobie szukać nowego klubu.

- To nie było właściwe - dodaje Holender. - Myślę, że Benitez też to wie. Wiem jak działa futbol. Jeśli ktoś chce się ciebie pozbyć, to nie mam nic przeciwko. Jeśli pojawi się właściwa oferta, to odejdę. Nie będę siedział w klubie dla samego siedzenia, ale jak to zostało zrobione…

- Nie powinienem być odsunięty do Akademii. Po prostu chciałem być traktowany z szacunkiem. Przynajmniej powinni mi pozwolić na treningi z pierwszym zespołem.

W końcu Krul znalazł miejsce w Brighton, jednak z powodu tego, co spotkało go w Newcastle, brakowało mu pewności siebie.

- Czułem, że jestem tam, gdzie powinienem być, ale ludzie zastanawiali się: „Co się dzieje? Dlaczego on jest w Akademii? Czy wszystko z nim w porządku?”.

- Wisiała nade mną taka niepewność, a szkoda. Miałem szczęście, że Brighton bliżej się temu przyjrzało i nie rozwodziło się nad tym. Pociąg toczy się dalej.


Wcześniejsze wiadomości:

» W styczniu tylko wypożyczenia

» Beardsley rasistą?

» Menedżer Luton rozczarowany

» Benitez o meczu z Luton

» Bezproblemowy awans w FA Cup

Udostępnij:

 
 

Dodaj komentarz:


Musisz się zalogować, by móc dodać komentarz!

Komentarze (17):

Mateusz  napisał:08.01.18, 15:56 

No nieźle..

AdeptusNewcastlus napisał:08.01.18, 16:07 

Po ciężkiej kontuzji nie powrócił już do dawnej formy. Nie potrafił się przebić ani w Ajaxie, ani w Az Alkmaar i nie potrafi teraz w Brighton. Jak Rafa nie ufa (nie chce zawodnika) to pora sie pakować. Jurek Dudek cos o tym wie i Mitro tez sie o tym obecnie przekonuje.

Misialdo napisał:08.01.18, 16:08 

Bardzo szanuje Krula, nie chce uzyc slowa legenda, bo to za mocne slowo. Szkoda, ze nie dostal szansy od Rafy. No coz, Newcastle jest znane z lipnych pozegnan z zawodnikami

AdeptusNewcastlus napisał:08.01.18, 16:12 

Oczywiscie rozumiem frustracje Tima bo był zżyty z miastem i klubem. Jak na bramkarza nie jest jeszcze stary, zycze mu by powrocil do formy sprzed poważnej kontuzji.

seal napisał:08.01.18, 17:34 

Kaleka ostatnie dwa lata tylko ciagnal pieniadze z klubu. Poszkodowany bo nie grał? Klub jest poszkodowany, bo płacił ogromną gażę zawodnikowi, który nie mógł się przebić w AZ Alkmaar.

seal napisał:08.01.18, 17:34 

Tak samo rozumiem, ze rozstanie z Gutierezem nie bylo najprzyjemniejsze, ale na litość boską jego dni w tym klubie i tak były policzone.

AdeptusNewcastlus napisał:08.01.18, 17:51 

Bałagan personalny to nieodłączny element rządów cwela ashleja. Lepiej od kalek zdrowotnych mają tu za jego czasów niedowłady sportowe jak np: obertany, gufrany, marvauxy. Zalegało tu takie coś tyle lat, kase ciągnęło a jak się żyła złota skończyła to każdy widzi gdzie są teraz.

Marek napisał:08.01.18, 19:40 

@seal, a czy czasem nie jest tak, że skoro doznał kontuzji w meczu reprezentacji, to w trakcie kontuzji pensje płaciła mu FIFA?

AdeptusNewcastlus napisał:08.01.18, 20:04 

Z Krulem był jeszcze taki problem że on łapał te kontuzje co roku. I w klubie i w reprezentacji. Zawsze sporą część sezonu opuszczał ... :/

Sala91 napisał:08.01.18, 21:50 

@Marek, tak jest. Dokładnie tak jak piszesz... Kub wtedy jest zwolniony z płacenia tygodniówek.
Ale... kto by się tym przejmował.. Darmozjad to darmozjad.. Nieważne że ratował dupe kilkadziesiąt razy...

Sala91 napisał:08.01.18, 22:35 

A idąc tokiem myślenia co poniektórych, powinniśmy rozwiązywać umowy z KAŻDYM graczem, który złapie kontuzje :D
parafrazując KONTUZJOWANYM DARMOZJADOM MÓWIMY STANOWCZE NIE!

AdeptusNewcastlus napisał:08.01.18, 23:24 

https://www.youtube.com/watch?v=sI24Y1RJXbY

Mateusz  napisał:09.01.18, 11:34 

Krul nam dużo razy ratował dupe.. wdzięczność tak samo jak z Jonasem..

AdeptusNewcastlus napisał:09.01.18, 11:58 

W Newcastle miał lepsze i gorsze momenty.

seal napisał:09.01.18, 13:24 

@Marek tak dokładnie, ale Krulowi odnowiła się kontuzja, która wykluczyła go ponownie z gry, przez co Klub musiał mu zacząć płacić jego pensje.

seal napisał:09.01.18, 13:25 

@Mateusz - Krul ratował nas nie za darmo, a za £50k tygodniowo.

AdeptusNewcastlus napisał:10.01.18, 13:52 

Piłka nozna na poziomie zawodowym jest brutalna. Piłkarze przychodzą i odchodzą. To norma. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Nie udało się ponownie w Newcastle – trudno. Życie toczy się dalej i walczy się o miejsce w następnym klubie.


  • Poprzedni mecz

    Newcastle   Swansea
     
    Premier League
    13.01.2018, 16:00
    St. James' Park
  • Następny mecz

    Man City   Newcastle
    VS
     
    Premier League
    20.01.2018, 18:30
    Etihad Stadium
  • Terminarz

    20.01Man City (w)
    31.01Burnley (d)
    03.02C Palace (w)
    10.02Man Utd (d)
    24.02Bournemouth (w)
    03.03Liverpool (w)
    Zobacz cały terminarz
  • Tabela

    1. Man City 23 62
    2. Man Utd 23 50
    3. Liverpool 23 47
    4. Chelsea 23 47
    5. Tottenham 23 44
    6. Arsenal 23 39
    Zobacz całą tabelę


Z obozu rywali:

Paul Lambert został nowym menedżerem Stoke City. Szkocki szkoleniowiec zastąpił na tym stanowisku Marka Hughesa.
Alex Pritchard wzmocnił formację pomocy Huddersfield Town. Terriery kupiły 24-latka z Norwich City za 11 milionów funtów.
Francis Coquelin nie jest już piłkarzem Arsenalu, dla którego grał od 2008 roku. Francuz trafił do Valencii za 12 milionów funtów.
Stoke City pozyskało Moritza Bauera z Rubina Kazań. Garncarze zapłacili za reprezentanta Anglii 5 milionów funtów.
Izzy Brown, który na cały sezon jest wypożyczony z Chelsea do Brightonu, nie zagra już w tym sezonie z powodu kontuzji kolana.
Georges-Kevin Nkoudou z Tottenhamu Hotspur resztę sezonu spędzi na wypożyczeniu w Burnley.

Wideo:

Dwugodzinny wywiad z Alanem Shearerem, jaki został przeprowadzony przed True Geordie'ego, znanego wśród kibiców Newcastle United youtubera.


Statystyki NUFC.com.pl: