Dodane: 19 stycznia 2012, 22:05 | Marek

Młode Sroki awansują dalej!

Drużyna Newcastle United do lat 18 pokonała na St. James’ Park Watford FC 2:1 w czwartej rundzie Młodzieżowego Pucharu Anglii. W piątej rundzie młode Sroki, znów u siebie, zmierzą się z Queens Park Rangers, którzy tydzień temu pokonali Everton.

Newcastle, które przeważało od początku meczu, objęło prowadzenie w 24 minucie. Adam Campbell zgrał piłkę do Dennisa Knighta, a ten podał do rozpędzonego Michaela Hogasona, który strzałem w długi róg pokonał bramkarza Szerszeni.

Dwie minuty później było już 2:0 za sprawę pięknej bramki Dennisa Knighta. Pomocnik Srok przejął piłkę na własnej połowie i ruszył do przodu mijając kolejnych rywali, aż w końcu uderzył na bramkę, a piłka przeleciała pod interweniującym bramkarzem i wpadła do siatki.

Chociaż Newcastle miało jeszcze okazje na podwyższenie prowadzenia, to goście na 11 minut przed końcem zdobyli honorową bramkę. Po rzucie rożnym mocnym strzałem głową na listę strzelców wpisał się Michael Kalu.

Pomimo nerwowej końcówki spotkania, Newcastle dowiozło zwycięstwo do końca i w okolicach 11-ego lutego zagrają na St. James’ Park z Queens Park Rangers w piątej rundzie FA Youth Cup.