Dodane: 26 grudnia 2011, 18:15 | Marek

Seria przerwana, Sroki wygrywają!

Newcastle United przerwało swoją serię sześciu meczów bez zwycięstwa, pokonując na wyjeździe Bolton Wanderers 2:0. Wygraną Srokom zapewniły bramki Hatema Ben Arfy i niezawodnego Demby Ba.

W pierwszej połowie na boisku nie działo się zbyt wiele, a remis wydawał się najbardziej prawdopodobnym wynikiem. Obie drużyny zdołały zagrozić bramce rywala tylko z rzutów wolnych.

W Newcastle, jak zwykle, do rzutu wolnego podszedł Ryan Taylor, a jego strzał z dwudziestu metrów minął mur, jednak Jussi Jaaskelainen wybił piłkę lewą ręką.

Po drugiej stronie boiska, na pięć minut przed przerwą, ze stałego fragmentu gry Tima Krula próbował pokonać Martin Petrow, ale holenderski bramkarz świetnie zatrzymał piłkę po uderzeniu Bułgara.

Na koniec pierwszej połowy niekryty Leon Best fatalnie przestrzelił główką z pięciu metrów, co dobrze podsumowało pełną niedokładności pierwszą część spotkania.

Po przerwie gospodarze ruszyli do ataku, jednak nadal nie potrafili skonstruować składnej akcji, a Ivan Klasnic przewracał się o własne nogi.

W 69 minucie Newcastle wreszcie zdołało otworzyć wynik spotkania. Rezerwowy Chris Eagles stracił piłkę na rzecz Ryana Taylora, który ruszył lewą stronę i dograł na jedenasty metr, skąd wprowadzony 8 minut wcześniej na boisko Hatem Ben Arfa, z półwoleja pokonał bramkarza Boltonu.

Kibice Newcastle jeszcze nie zdążyli nacieszyć się bramką Francuza, a chwilę później Demba Ba zdobył swoją czternastą bramkę w sezonie. Gabriel Obertan odebrał piłkę Paulowi Robinsonowi, dograł do Senegalczyka, który wyprzedził Gary’ego Cahilla i strzelił w samo okienko bramki Jussi Jaaskelainena.

Menedżer Boltonu Owen Coyle próbował ratować sytuację wprowadzając na boisko Tuncaya Sanli oraz Kevina Daviesa, ale te próby na nic się nie zdały. Jedynie turecki napastnik raz spróbował szczęścia, ale Krul z łatwością zatrzymał piłkę.

Było to bardzo ważne zwycięstwo dla Newcastle, które może odzyskać pewność siebie przed dwoma trudnymi meczami z Liverpoolem oraz Manchesterem United.