Dodane: 21 grudnia 2011, 22:48 | Marek

Kolejna porażka Newcastle

Czwartej porażki w sezonie doznało Newcastle United. W siedemnastej kolejce Premier League Sroki uległy na własnym stadionie West Bromwich Albion 2:3.

Już w 3 minucie meczu kontuzji kostki doznał Steven Reid i pomimo próby powrotu na boisko, to jednak ostatecznie nie dał rady kontynuować gry, a jego miejsce zajął Billy Jones.

Później Newcastle zdecydowanie przeważało na boisku, ale nie potrafiło stworzyć bramkowej sytuacji. Za to w 20 minucie The Baggies wyszli z bardzo szybką kontrą. Peter Odemwingie urwał się Fabricio Colocciniemu i nie miał problemów z pokonaniem Tima Krula w sytuacji „sam na sam”.

Chwilę później piłka znalazła się w bramce gości po strzale Demby Ba, ale sędzia linowy słusznie zauważył, że ogdrywający do Senegalczyka Leon Best był na spalonym.

Później mecz się wyrównał, a w 34 minucie także wynik się wyrównał. Gabriel Obertan wywalczył rzut wolny 20 metrów od bramki, a Ba strzelił znakomicie w okienko bramki, w rogu, w którym stał Ben Foster, którego takie rozwiązanie kompletnie zaskoczyło i nie dał rady wybić piłkę.

Newcastle jeszcze przed przerwą dążyło do objęcia prowadzenia, ale znów straciło bramkę. Po rzucie wolnym, piłkę z linii końcowej przed bramkę dograł Shane Long, skąd zupełnie niekryty Gareth McAuley wpakował piłkę do siatki.

Jeszcze przed przerwą wyrównanie Srokom mógł dać Haris Vuckic, ale jego strzał z 20 metrów najpierw odbił się od poprzeczki, potem od słupka i piłka wyszła w pole, a dobitka Ba była niecelna.

Kilka minut po przerwie West Bromwich mogło prowadzić już 3:1, gdy po kolejnej kontrze Shane Long miał przed sobą tylko Krula, którego minął, ale jego strzał trafił tylko w poprzeczkę.

Później Newcastle dominowało na boisku, ale nie potrafiło tego przełożyć na okazje bramkowe, bo zaporą nie do przejścia była defensywa WBA. Wiele strzałów spoza pola karnego kończyło na trybunach.

W końcu w 81 minucie piłka znalazła drogę do bramki West Bromu. Hatem Ben Arfa podał do Ba, który z szesnastu metrów mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Fostera.

Jednak cztery minuty później znów West Bromwich wyszło na prowadzenie i znów po kontrze. Long ruszył skrzydłem i zagrał w pole karne, a tam Odemwingie zgrał do Paula Scharnera, który posłał piłkę do siatki.

Newcastle znów ruszyło do ataku i Tiote był bliski zdobycia gola, ale tym razem instynktowna interwencja Fostera zapobiegła utracie bramki. Do końca jednak nie udało się już wyrównać i West Bromwich wywozi 3 punkty z St. James’ Park.