Dodane:  3 grudnia 2011, 16:02 | Marek

Pierwsza porażka u siebie

Newcastle United po raz pierwszy na tym sezonie poległo na St. James’ Park. Lepsze od Srok na St. James’ Park okazała się Chelsea, która w kontrowersyjnych okolicznościach wygrała 3:0. Przed meczem oddano hołd zmarłemu Gary’emu Speedowi.

Już w piątej minucie Chelsea powinna stracić jednego zawodnika, po tym jak David Luiz powalił przed polem karnym wychodzącego na czystą pozycję Dembę Ba, ale sędzia dał Brazylijczykowi tylko żółtą kartę. Z rzutu wolnego w mur trafił Ryan Taylor.

W 13 minucie w pole karne Srok wbiegł Daniel Sturridge, a Yohan Cabaye chcąc ratować sytuację przewrócił młodego Anglika, a sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Frank Lampard, ale jego strzał na słupek zdołał sparować Tim Krul.

Później na boisku rządził Sturridge, z którym poważne problemy miał Ryan Taylor. Skrzydłowy Chelsea w przeciągu kilku minut miał kilka okazji do zdobycia bramki, ale dwukrotnie chybił, raz trafił w słupek, a raz zatrzymał go Krul.

Dwie okazje pod bramką Chelsea miał Ba. Najpierw po dośrodkowaniu Petera Lovenkrandsa pięknie posłał piłkę pod porzeczkę, ale Petr Cech nie dał się zaskoczyć, a kilkanaście minut główką trafił w słupek. W międzyczasie z powodu kontuzji boisko opuścił Fabricio Coloccini, a jego miejsce zajął James Perch.

W 38 minucie w dość kontrowersyjnych okoliczność podyktował dla Chelsea rzut… z autu, po którym Juan Mata uciekł Cabaye’owi i dograł piłkę na krótki słupek, skąd Didier Drogba strzelił głową w samo okienko i dał Chelsea prowadzenie.

Chwilę później kolejną sytuację zmarnował Sturridge, a Newcastle do przerwy próbowało wyrównać, co jednak się nie udało. Na druga połowę nie wyszedł już Hatem Ben Arfa, którego zmienił Shola Ameobi.

Po przerwie Sroki dominowały na boisku, ale to Chelsea, a konkretnie Drogba, mógł zdobyć drugą bramkę, gdy po błędzie Danny’ego Simpsona Iworyjczyk dostał piłkę na piąty metr, ale nie trafił w światło bramki.

Kilka minut później Drogba mógł zdobyć bramkę dla Newcastle. Po rzucie rożnym Srok napastnik Chelsea rzucił się szczupakiem na piłkę i trafił w poprzeczkę bramki Cecha. Zaraz potem po kontrze Ramires zmarnował sytuację „sam na sam” z bramkarzem.

W 71 minucie w miejsce Lovenkrandsa na boisku pojawił się Sammy Ameobi i chwilę później mógł wpisać się na listę strzelców. Po błędzie Cecha młody piłkarz Srok uderzył z woleja na bramkę, ale piłkę z linii wybił John Terry.

Zdobycia upragnionej bramki dla Srok znów byli bracia Ameobi. Shola huknął zza pola karnego i trafił w poprzeczkę, a dobitkę Sammy’ego zatrzymał bramkarz gości.

W ostatnich minutach Newcastle straciło jeszcze dwie bramki, które zdobyli Salomon Kalou oraz Sturridge. Były one spowodowane brakiem na boisku Stevena Taylora, który doznał kontuzji i Sroki kończyły mecz w dziesiątkę.

Pechowa porażka Srok, a już zdecydowanie za wysoka. Teraz Alana Pardew czekają inne zmartwienia, bo kontuzji doznali dwaj środkowi obrońcy, a w kadrze nie ma piłkarzy, którymi można ich godnie zastąpić.