Dodane:  1 listopada 2011, 17:41 | Marek

Rezerwy znów górą

Rezerwy Newcastle United wygrały kolejny mecz w Lidze Rezerw Premier League. Tym razem druga drużyna Srok pokonała na wyjeździe Wigan Athletic 2:0 i bez porażki oraz 16 punktami na koncie po sześciu meczach zajmuje pierwsze miejsce w grupie północnej.

Od pierwszej minuty zagrał Sammy Ameobi, który jeszcze wczoraj zagrał w końcówce meczu Premier League przeciwko Stoke City. Willie Donachie skorzystał także m.in. z Alana Smitha, Roba Elliota oraz Harisa Vuckica.

Newcastle objęło prowadzenie w 29 minucie. Do tej pory to gospodarze byli zespołem lepszym, ale nie zdołali zatrzymać Vuckica, który mocnym strzałem z linii pola karnego pokonał bramkarza Wigan.

Drugi gol padł już w drugiej połowie. Piłka trafiła do ustawionego tuż za polem karnym Mehdi Abeida, który oddał strzał na bramkę, a piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Dla Abeida i Vuckica były to pierwsze gole w tych rozgrywkach.

Za tydzień rezerwy zmierzą się z Manchesterem United, który zajmuje drugie miejsce, a za dwa tygodnie czekają na nich wyjazdowe derby z Sunderlandem (trzecie miejsce).