Dodane: 26 września 2011, 22:55 | Marek

Premier League: Manchestery na równo

W szóstej kolejce Premier League pierwsze punkty w sezonie stracił Manchester United, który po golu Nani’ego prowadził w Stoke 1:0, ale ambitnie grający gospodarze doprowadzili do wyrównania po bramce Petera Croucha. Czerwone Diabły, grające bez Wayne’a Rooneya, nie dały rady zdobyć 3 punktów.

Potknięcie podopiecznych Alexa Fergusona wykorzystał Manchester City. Citizens wygrali u siebie z Evertonem 2:0, ale na pierwszego gola, autorstwa Mario Balotelliego, czekali do 68 minuty, a kropkę nad „i” postawił James Milner na minutę przed końcem spotkania. Dzięki temu zwycięstwu City zrównało się punktami z lokalnym rywalem.

Czyżby Arsenal wrócił do formy? Kanonierzy pokonali Bolton Wanderers 3:0, a swoją 99 i 100-tną bramkę w barwach Arsenalu zdobył Robin van Persie. Trzeci gol był dziełem Alexa Songa. Bolton po tej porażce spadł na ostatnie miejsce w tabeli, ale można to usprawiedliwić trudnym terminarzem.

Po dwóch porażkach na początku sezonu, teraz Tottenham odnotował trzecie zwycięstwo z rzędu. Po Wolves i Liverpoolu przyszła pora na Wigan. Po 23 minutach Koguty prowadziły 2:0, a gospodarze odpowiedzieli tylko jednym golem. Na wyrównanie zabrakło już pomysłu i umiejętności.

Liverpool przełamał swoją złą passę i pokonał Wolverhampton 2:1, Chelsea rozbiła Swansea 4:1, West Bromwich bezbramkowo zremisował z Fulham, Samobójcza bramka Richarda Dunne’a w doliczonym czasie gry dała punkt QPR w spotkaniu z Aston Villą (1:1), a w meczu zamykającym kolejkę Norwich wygrał z Sunderlandem 2:1.

Newcastle dzięki zwycięstwu 3:1 nad Blackburn utrzymało czwartą pozycję w tabeli, a razem z Aston Villą, Manchesterem City i Manchesterem United pozostają jedynymi zespołami bez porażki. Sroki mają najskuteczniejszą defensywę w lidze.