Dodane: 21 lipca 2011, 13:01 | Marek

Newcastle remisuje, Ben Arfa kontuzjowany

W swoim pierwszym meczu podczas amerykańskiego touru Newcastle United bezbramkowo zremisowało ze Sporting Kansas City. Niestety już z w 35 minucie boisko na noszach opuścił Hatem Ben Arfa. Francuz doznał kontuzji kostki.

Newcastle mogło objąć prowadzenie już w 9 minucie meczu. Po dwójkowej akcji Ben Arfy i Petera Lovenkrandsa, ten pierwszy minął bramkarza, ale z bardzo ostrego kąta zdołał tylko trafić w słupek.

Rywale próbowali zaskoczyć strzałami zza pola karnego, ale nie potrafili trafić w światło bramki. Szczęście próbowali też z dośrodkowań, ale tu także w najważniejszym momencie zabrakło celności.

Podobną akcję do tej Lovenkrandsa i Ben Arfy przeprowadzili Sylvain Marvaoux oraz Jonas Gutierrez. Tym razem francuski skrzydłowy w znakomitej sytuacji, mając przed sobą tylko bramkarza, fatalnie przestrzelił.

W przerwie w obu drużynach przeprowadzono po kilka zmian, jednak druga połowa była gorszym widowiskiem od pierwszej. Co prawda Newcastle miało dwie dobre szanse, ale obie zmarnowało.

Najpierw Ryan Taylor z rzutu wolnego strzelił tuż obok bramki, a potem Danny Simpson miał piłkę meczową, gdy po dośrodkowaniu Gutierreza piłka spadła mu pod nogi, ale obrońca Srok chyba nie spodziewał się tej piłki i odbił ją tylko do bramkarza.

Sporting dalej miał problemy z celnością i oddali tylko jeden groźny strzał, który bez większych problemów wyłapał Tim Krul.

Najgorszą informacją dla kibiców jest oczywiście kontuzja kostki Ben Arfy. Francuz nie zagra już w Stanach Zjednoczonych i wróci do Newcastle by przejść dalsze badania, które określą na jak długo Hatem wypadnie z gry.

Sporting Kansas City – Newcastle United 0:0

Skład Newcastle: Krul, R.Taylor, Coloccini, S.Taylor, Gosling (62’ Simpson), Gutierrez, Tiote (46’ Abeid), Ben Arfa (35’ Ameobi), Marveaux (46’ Tavernier), Ba (71’ Best), Lovenkrands (46’ Smith).

Sędzia: Edvin Jurisevic
Widzów: 16,131