Dodane:  8 stycznia 2022, 17:59 | Marek

Pucharowy szok na St. James’ Park! Cambridge eliminuje Sroki z FA Cup!

Wielkim rozczarowaniem zakończył się udział Newcastle United w Pucharze Anglii w sezonie 2021/22. Sroki mimo ogromnej przewagi przegrały na własnym stadionie z trzecioligowym Cambridge United 0:1, a jedynego gola tego spotkania zdobył Joe Ironside.

Goście od początku pokazali, że jeśli pojawi się okazja, to zamierzają z niej skorzystać i pierwszy taki sygnał wysłał w 5 minucie Adam May, który strzelił tuż nad poprzeczką.

Przewaga umiejętności piłkarzy Newcastle szybko wzięła górę, jednak nie poszło to w parze ze skutecznością, a w bramce Cambridge świetnie spisywał się Dimityr Mitow.

Bułgar bronił jak w transie zatrzymując kolejno Jacoba Murphy’ego i Allana Saint-Maximina, a później jeszcze raz Murphy’ego, by zaraz potem odprowadzić piłkę wzrokiem po niecelnej główce Seana Longstaffa.

W pierwszej połowie jeszcze jedną szansę miał Murphy, który huknął na bramkę z 12 metrów, ale Mitow zdołał ręką zbić piłkę na poprzeczkę.

W 12 minucie w drugiej połowy po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Joe Ironside’a, który strzałem z półobrotu trafił do siatki. VAR jeszcze długo przyglądał się czy nie było spalonego w całej akcji i faulu na Martinie Dubravce, ale ostatecznie gol został uznany.

Newcastle próbowało odrabiać straty, ale nie potrafiło stworzyć sobie dobrej okazji, choć w całym meczu oddało 27 strzałów z czego dziesięć celnych.

Jeden z tych strzałów miał miejsce w samej końcówce, gdy po rzucie rożnym główkował Joelinton i większość kibiców widziała już piłkę w bramce, ale ponownie świetnie spisał się Mitow, który odbił futbolówkę i w pełni zasłużenie zachował czyste konto na St. James’ Park.