Dodane: 18 lipca 2021, 19:17 | Marek

Porażka z szóstoligowym York w pierwszym sparingu Newcastle

W swoim pierwszym sparingu tego lata, Newcastle United przegrało na wyjeździe z York City 0:1. Jedynego gola dla szóstoligowca zdobył Michael Duckworth.

Mecz toczył się w leniwym tempie, a granie przy temperaturze 28 stopni w pełnym słońcu na pewno nie ułatwiało zadania piłkarzom obu ekip.

Dodatkowo Sroki musiały już w 18 minucie dokonać zmiany z powodu kontuzji Joelintona. Jego miejsce zajął Dwight Gayle, który od razu mógł zaliczyć asystę, gdy do jego prostopadłego podania doszedł Ryan Fraser, ale jego próba lobowania bramkarza była niecelna.

Gospodarze odpowiedzieli strzałem Duckwortha w dalszy róg z prawej strony pola karnego, ale Dan Langley wyciągnął się jak struna i odbił piłkę na rzut rożny.

Po pół godzinie gry szansę na otworzenie wyniku miał Jacob Murphy, który główkował z ostrego kąta po dośrodkowaniu Matta Ritchiego, lecz bramkarz dobrze przypilnował bliskiego słupka.

Chwilę później obrońca rywali zablokował strzał Calluma Wilsona z 12 metrów, a przed przerwą okazję miał też Jeff Hendrick, jednak bramkarz odbił piłkę nogą po jego uderzeniu.

Na drugą połowę wyszedł Allan Saint-Maximin i szybko wywalczył rzut wolny na 18 metrze, zmarnowany przez Ritchiego, który dwukrotnie został zablokowany.

W 66 minucie Saint-Maximin mógł mieć asystę przy golu samobójczym. Jego dośrodkowanie w pole karne trafiło na głowę Olivera Dysona, który posłał piłkę głową pod poprzeczkę swojej bramki i tylko dobra interwencja bramkarza uratowała go przed wpadką.

Pięć minut później z rzutu rożnego dośrodkował Ritchie, najlepiej w polu karnym zachował się Gayle, doszedł do piłki i niewiele zabrakło, żeby głową trafił do siatki.

Ritchie sam mógł zdobyć zwycięskiego gola, gdy dostał podanie od Murphy’ego i mocno uderzył na bramkę, lecz trafił prosto w bramkarza, który instynktownie odbił piłkę na rzut rożny.

W 87 minucie padła jedyna bramka tego spotkania. Po dośrodkowaniu w pole karnego z lewego skrzydła, Duckworth idealnie przymierzył głową i pokonał Langleya.

York City - Newcastle United 1:0 (0:0)