Dodane: 25 czerwca 2021, 10:31 | Marek

Gol i asysta Almirona, awans Paragwaju do ćwierćfinału

W nocy czasu polskiego Paragwaj pokonał Chile 2:0 w swoim trzecim meczu na Copa America, a Miguel Almiron miał udział przy obu bramkach zdobytych przez Los Guaranies.

Pomocnik Newcastle United najpierw zaliczył asystę, gdy w 33 minucie po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki głową skierował Braian Samudio.

W 58 minucie Almiron podszedł do rzutu karnego, którego sędzia podyktował po faulu Gary’ego Medela na Carlosie Gonzalezie i pewnym strzałem pokonał bramkarza Chile.

Wcześniej Paragwaj pokonał Boliwię 3:1 i przegrał z Argentyną 0:1. Przed nimi jeszcze mecz z Urugwajem, ale już mogą świętować awans do ćwierćfinału, co nie było trudne, gdyż z grupy, w której gra pięć reprezentacji, dalej awansowały cztery.