Dodane: 22 lutego 2021, 22:41 | Marek

U-23: Wygrana z West Bromem po nerwowej końcówce meczu

Po dwóch odwołanych meczach z powodu pogody, drużyna Newcastle United do lat 23 wróciła do gry i po nerwowej końcówce pokonała u siebie West Bromwich Albion 3:2.

Pierwszą połowa należała do Srok, które wypracowały trzybramkową przewagę. W 22 minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Stana Flaherty’ego piłka trafiła do Toma Allena, a ten strzałem od poprzeczki pokonał bramkarza gości.

12 minut później było 2:0 dla Srok. Znów asystował Flaherty, a akcję wykończył Elliot Anderson. Chwilę później Flaherty sam się wpisał na listę strzelców trafiając do bramki z kilku metrów.

W 58 minucie Newcastle mogło zapewnić sobie zwycięstwo, bo Joe White wywalczył rzut karny, ale strzał Andersona wybronił Maksymilian Boruc i od tego momentu zaczęły się schody.

Pięć minut później West Brom zdobył swojego pierwszego gola, gdy Willa Browna pokonał Jamie Soule, a po kolejnych pięciu minutach złapali kontakt po trafieniu Toby’ego Kinga.

Walka trwała do samego końca, co zakończyło się tym, że obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. W doliczonym czasie gry doszło do przepychanki na środku boisku, za co sędzia ukarał czerwonymi kartkami Florenta Inalecio i Jamie’ego Soule’a.