Dodane: 12 grudnia 2020, 19:10 | Marek

Udany powrót po kwarantannie

Newcastle United zaliczyło ciężki, ale udany powrót do gry po kwarantannie. Na własnym boisku Sroki pokonały West Bromwich Albion 2:1 i umocniło się w środku tabeli. Wynik otworzył Miguel Almiron, a zwycięstwo zapewnił Dwight Gayle.

Sroki objęły prowadzenie już po 20 sekundach. Długie podanie wzdłuż lewego skrzydła zagrał Jamal Lewis, piłkę wywalczył Callum Wilson i oddał ją Joelintonowi. Brazylijczyk idealnym podaniem wyłożył futbolówkę Almironowi, a ten trafił do siatki.

United przeważało i Paragwajczyk miał kolejne okazje. Najpierw z ostrego kąta, a później zza pola karnego nie zdołał zaskoczyć stojącego w bramce Sama Johnstone’a.

Zdominowane w pierwszym kwadransie West Bromwich powoli przejmowało inicjatywę, lecz kolejną szansę miały Sroki. Tym razem Johnstone’a z ostrego kąta nie zdołał pokonać Joelinton.

W 38 minucie goście oddali pierwszy celny strzał, ale uderzenie Matta Phillipsa z dystansu nie mogło zaskoczyć Karla Darlowa. Pięć minut później po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Conora Gallaghera, który posłał piłkę tuż obok bramki.

Po przerwie West Bromwich dalej próbowało i to przyniosło efekty. Z lewej strony dośrodkował Phillips, a w polu karnym Darnell Furlong wyprzedził Lewisa i strzelił z powietrza na 1:1.

Newcastle potrzebowało czasu, żeby się otrząsnąć po stracie gola, a West Bromwich stwarzało sobie kolejne okazje, jednak strzały Gallaghera i Charliego Austina były niegroźne.

Sroki odpowiedziały mocnym strzałem Seana Longstaffa, który trafił prosto w bramkarza, ale był to sygnał, że Newcastle jeszcze nie powiedziało ostatniego słowa w tym meczu.

W 71 minucie po rzucie rożnym główkował Dwight Gayle, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, a skórę gościom uratował Phillips, wybijając piłkę z linii bramkowej.

Na boisku pojawił się też Jacob Murphy i to właśnie akcja rezerwowych dała zwycięskiego gola. W 82 minucie Murphy dośrodkował z prawego skrzydła wprost do Gayle’a, który główką trafił do bramki, a piłka jeszcze odbiła się od poprzeczki, zanim wpadła do siatki.

West Bromwich jeszcze do końca próbowało ponownie odrobić straty, ale stracona bramka ewidentnie podcięła im skrzydła i Newcastle mogło dopisać sobie 3 punkty w ligowej tabeli.

Newcastle United - West Bromwich Albion 2:1 (1:0)
Almiron (1’), Gayle (82’) - Furlong (50’)

Newcastle: Karl Darlow, Jamal Lewis (69’ Dwight Gayle), Ciaran Clark, Isaac Hayden, Emil Krafth (80’ Jacob Murphy), Miguel Almiron (86’ DeAndre Yedlin), Jonjo Shelvey, Sean Longstaff, Matt Ritchie, Joelinton, Callum Wilson

West Brom: Sam Johnstone, Darnell Furlong, Branislav Ivanovic, Semi Ajayi, Dara O’Shea, Matt Phillips, Filip Krovinovic, Conor Gallagher (80’ Kamil Grosicki), Romaine Sawyers, Callum Robinson (46’ Kieran Gibbs), Karlan Grant (46’ Charlie Austin)

Sędzia: Darren England
Widzów: Bez udziału publiczności