Dodane:  1 listopada 2020, 19:20 | Marek

Lider pokonany na St. James’ Park

Newcastle United pokonało u siebie dotychczasowego lidera Premier League Everton 2:1. Wszystkie gole padły w drugiej połowie. Dwukrotnie trafił Callum Wilson, z czego raz z karnego, na co w doliczonym czasie gry odpowiedział Dominic Calvert-Lewin.

Jak już można było się przyzwyczaić, pierwsza połowa w meczach Newcastle nie porywa i tak było tym razem, chociaż Sroki miały bardzo dobrą szansę na objęcie prowadzenia.

W 31 minucie po rzucie rożnym dla The Toffees, piłkarze Steve’a Bruce’a wyszli z kontrą. Wilson podał do Allana Saint-Maximina, ale ten przegrał pojedynek z bramkarzem gości.

Dziesięć minut po przerwie Sroki miały rzut rożny, po którym Andre Gomes sfaulował w polu karnym Wilsona i sędzia podyktował rzut karny. Piłkę na jedenastym metrze ustawił sam poszkodowany i pewnym strzałem zmylił bramkarza.

Chwilę później mogło być 2:0, gdy Sroki przeprowadziły ładną akcję zakończoną strzałem Seana Longstaffa, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Robin Olsen.

Everton powoli zyskiwał przewagę, ale nie potrafił poważnie zagrozić bramce Karla Darlowa. Próba Gylfiego Sigurdssona z 25 metrów przeleciała wysoko nad poprzeczką, a w lepszej sytuacji główkował Calvert-Lewin, lecz prosto w ręce bramkarza.

Goście bili głową w mur i niewiele im wychodziło w ofensywie, w którą coraz bardziej się angażowali, a wykorzystało to Newcastle. Ryan Fraser urwał się lewym skrzydłem, zagrał przed bramkę, a podbita przez obrońcę piłka trafiła do Wilsona, który wepchnął ją do siatki.

Wydawało się, że Srokom już nic nie zagrozi, ale sędzia doliczył aż 6 minut i Everton w tym czasie zmniejszył straty. Alex Iwobi zagrał na piąty metr, a Calvert-Lewin uprzedził Darlowa i zdobył swojego 8 gola w tym sezonie.

Everton miał jeszcze kilka minut na doprowadzenie do wyrównania i chociaż były to nerwowe chwile dla Newcastle, to bez większego problemu udało się je przetrwać.

Newcastle United - Everton 2:1 (0:0)