Dodane: 30 października 2020, 18:38 | Marek

U-23: Porażka z Reading

Drużyna Newcastle United do lat 23 przegrała drugi ligowy mecz z rzędu. Tym razem zespół prowadzony przez Chrisa Hogga poległ na wyjeździe z Reading 2:3.

Newcastle objęło prowadzenie w 18 minucie po trafieniu Elliota Andersona, ale na przerwę to gospodarze schodzili z przewagą dzięki bramkom Ryana Easta z karnego i Jaydena Onena.

W 53 minucie drugą kartę zobaczył Nelson Abbey i Sroki grały z przewagą jednego zawodnika, ale nie potrafiły tego wykorzystać. Co więcej, w 78 minucie Królewscy jeszcze powiększyli swoje prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Nahum Malvin-Lambert.

Tuż przed końcem Newcastle zdołało zmniejszyć straty po golu Bradleya Crossa, chociaż wcześniej tego gola przypisywano Andersonowi, a później Rodgro Vilce.

Sroki nie zdołały już doprowadzić do remisu w golach, ale doprowadziły do remisu w czerwonych kartkach. Z boiska wyleciał jeden z dwóch testowanych przez Sroki w tym meczu piłkarzy.

Jak zauważyło nufc.com, strona Soccerway identyfikuje dwóch testowanych piłkarzy jako 21-letni obrońca Scott Wara (wcześniej Stoke City) oraz 20-letni pomocnik Dion McGhee (wcześniej Manchester City). Nie są to jednak potwierdzone informacje.