Dodane: 20 września 2020, 17:28 | Marek

Beznadziejne Sroki rozbite przez Mewy

Newcastle United przegrało u siebie z Brighton & Hove Albion 0:3 w drugiej kolejce Premier League, a zwycięstwo Mew mogło być okazalsze. Sroki rozegrały beznadziejne zawody i nie oddały ani jednego celnego strzału na bramkę rywali.

Mecz fatalnie rozpoczął się dla Srok i po 7 minutach było już 2:0 dla gości. Już w 3 minucie Allan Saint-Maximin sfaulował Tariqa Lampteya w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Neal Maupay i strzałem w środek otworzył wynik spotkania.

Chwilę później Leandro Trossard urwał się prawym skrzydłem, wyłożył piłkę Maupayowi, a ten po raz drugi pokonał Karla Darlowa.

Po piorunującym początku, Brighton oddało inicjatywę Newcastle, które nie potrafiło z tego skorzystać i w ogóle nie zagrażało bramce. Na domiar złego kontuzji doznał Allan Saint-Maximin, którego już w 33 minucie zastąpił Ryan Fraser.

Po przerwie gra Srok nie uległa zmianie. Jedyną szansę na powrót do gry zmarnował Callum Wilson, który w 63 minucie dostał świetnie dośrodkowanie na głowę, nie był kryty, a mimo to z 8 metrów nie trafił nawet w światło bramki.

Kolejne szanse na podwyższenie prowadzenie miało Brighton. Najpierw strzał Trossarda trafił w słupek, a chwilę później Aaron Connolly posłał piłkę nad bramką.

W 83 minucie Connolly się już nie pomylił. Przy biernej postawie obrony United, 20-letni Irlandczyk miał czas żeby ustawić sobie piłkę i technicznym strzałem trafił w dalszy róg bramki.

Tuż przed końcem z boiska wyleciał Yves Bissouma, który próbując zagrać piętką spadającą piłkę, trafił w głowę Jareda Lewisa, który zalał się krwią. Sędzia początkowo dał Malijczykowi żółtą kartę, ale po obejrzeniu powtórek zmienił decyzję i wyciągnął czerwoną kartkę.

Newcastle United - Brighton & Hove Albion 0:3 (0:2)