Dodane: 26 lipca 2020, 20:11 | Marek

Przegrana z mistrzami na zakończenie sezonu

Newcastle United nie sprawiło niespodzianki na zakończenie sezonu i przegrało u siebie z Liverpoolem 1:3. Sroki objęły prowadzenie, ale później na boisku istniał już tylko zespół Mistrza Anglii i nie dał większych szans zespołowi Steve’a Bruce’a.

Sroki wyszły na prowadzenie już po 25 sekundach, gdy Jonjo Shelvey szybko wykonał rzut wolny, wrzucił piłkę za linię obrony prosto do Dwighta Gayle’a, który nie pomylił się w pojedynku z Allisonem i wyprowadził United na prowadzenie.

Jak się można była domyślić, później Liverpool przejął kontrolę i długo utrzymywał się przy piłce, a Sroki postawiły na obronę, co długo przynosiło efekty. Najlepszą szansę na gola dla The Reds miał Takumi Minamino, ale po jego strzale świetnie interweniował Martin Dubravka.

Sroki też miały swoją okazję na podwyższenie prowadzenia, gdy z ostrego kąta pod poprzeczkę uderzył Federico Fernandez, lecz tym razem bramkarz gości odbił piłkę.

W 38 minucie nowi Mistrzowie Anglii doprowadzili do wyrównania. Dośrodkowanie Andrew Robertsona trafiło na głowę Virgila van Dijka, a ten w takich sytuacjach się nie myli.

Jeszcze przed przerwą Liverpool był bliski, żeby wyjść na prowadzenie. Groźnie zza pola karnego uderzał Alex Oxlade-Chamberlain, ale piłka minęła bramkę.

Na początku drugiej połowy ponownie na listę strzelców mógł wpisać się Van Dijk, ale po rzucie rożnym trafił wprost w Dubravkę, a Sroki odpowiedziały na to strzałem rezerwowego Seana Longstaffa, jednak wychowanek Srok nieznacznie się pomylił.

W 59 minucie było już 2:1 dla Liverpoolu. Divock Origi dostał piłkę po lewej stronie boiska, ściął do środka przy biernej postawie Javiera Manquillo i strzałem w długi róg pokonał Dubravkę.

Chwilę później w jednym momencie na boisku pojawili się Sadio Mane, Roberto Firmino oraz Mohamed Salah, który szybko mógł zdobyć gola, ale trafił tylko w słupek.

Obraz gry się nie zmienił, Liverpool w pełni kontrolował sytuację, a Newcastle nie miało wiele do powiedzenia. Warto odnotowania był tylko debiut 19-letniego Kellanda Wattsa, który pojawił się na boisku na ostatnie 16 minut w miejsce Danny’ego Rose’a.

Tuż przed końcem Sadio Mane z lewej strony wpadł w pole karne Srok i technicznym strzałem prawą nogą zmieścił piłkę przy dalszym słupku, nie dając szans Dubravce.

Tak jak w zeszłym sezonie, tak i teraz Newcastle zakończyło rozgrywki na trzynastej pozycji.

Newcastle United - Liverpool 1:3 (1:1)