Dodane: 24 czerwca 2020, 23:25 | Marek

Remis z Aston Villą

Newcastle United zremisowało u siebie z Aston Villą 1:1 w meczu 31 kolejki Premier League. Sroki wyszły na prowadzenie w 68 minucie po golu rezerwowego Dwighta Gayle’a, a kwadrans później do wyrównania doprowadził Ahmed Elmohamady.

Pierwsze pół godziny należało do Aston Villi, a najlepsze okazje mieli Trezeguet oraz Mbwana Samatta, ale obaj nie zdołali skierować piłki w światło bramki.

Sroki potrzebowały dużo czasu, żeby wejść w mecz, a pierwszy strzał w kierunku bramki oddał Matt Ritchie w 44 minucie, ale bramkarz gości odbił mocne uderzenie szkota. Wcześniej obrońcy The Villans blokowali strzały Joelintona i Allana Saint-Maximina.

Druga połowa zaczęła się lepiej dla Newcastle. Czujność Nylanda sprawdził Ritchie, a później świetną okazję miał Miguel Almiron, ale zamiast od razu strzelać, to przyjmował piłkę i jego strzał został zablokowany.

Bardzo dobrą, indywidualną akcję przeprowadził Allan Saint-Maximin, który z prawego skrzydła przebiegł kilkadziesiąt metrów, ale jego mocny strzał przeleciał obok bramki.

W 68 minucie Dwight Gayle, który pojawił się na boisku chwilę wcześniej, dostał podanie od również rezerwowego Andy’ego Carrolla i w sytuacji sam na sam zdobył gola dla Srok.

Sroki nie miały okazji, by podwyższyć prowadzenie i straciły je w 83 minucie. Po rzucie rożnym dla przyjezdnych główkował Ahmed Elmohamady i doprowadził do remisu.

Newcastle United - Aston Villa 1:1 (0:0)
Gayle (68’) - Elmohamady (83’)

Newcastle: Martin Dubravka, Javier Manquillo, Jamaal Lascelles, Federico Fernandez, Danny Rose, Isaac Hayden (86’ Nabil Bentaleb), Jonjo Shelvey, Miguel Almiron (86’ Valentino Lazaro), Allan Saint-Maximin, Matt Ritchie (67’ Dwight Gayle), Joelinton (64’ Andy Carroll)

Aston Villa: Orjan Nyland, Ezri Konsa (77’ Ahmed Elmohamady), Kortney Hause, Tyrone Mings, Matt Targett, Douglas Luiz, John McGinn (77’ Marvelous Nakamba), Jack Grealish, Trezeguet (70’ Keinan Davis), Mbwana Samatta, Anwar El Ghazi (70’ Conor Hourihane)

Sędzia: Chris Kavanagh