Dodane: 24 czerwca 2020, 16:00 | Marek

Wznowienie od zwycięstwa

Newcastle United pokonało u siebie Sheffield United 3:0 w pierwszym meczu po 3 miesiącach przerwy w rozgrywkach, spowodowanej pandemią koronawirusa.

Po słabej pierwszej połowie, 5 minut po przerwie John Egan sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Joelintona, za co zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

Po kolejnych pięciu minutach Szable otrzymały kolejny cios. Matt Ritchie dograł w pole karne, Enda Stevens fatalnie skiksował, a piłka trafiła do ustawionego na dalszym słupku Allana Saint-Maximina, który pokonał bramkarza gości.

Sheffield United się nie poddawało i miało nawet szanse, by doprowadzić do wyrównania, ale w 69 minucie Matt Ritchie mocnym strzałem z 16 metrów podwyższył na 2:0.

W 78 minucie końcowy wynik spotkania ustalił Joelinton, który trafił do siatki z 5 metrów po podaniu od Miguela Almirona. Dla Brazylijczyka był to pierwszy ligowy gol od 25 sierpnia.

Newcastle United - Sheffield United 3:0 (0:0)
Saint-Maximin (55’), Ritchie (69’), Joelinton (78’)

Czerwona kartka: John Egan (50’ - druga żółta)

Newcastle: Martin Dubravka, Danny Rose, Federico Fernandez, Jamall Lascelles, Javier Manquillo, Allan Saint-Maximin (79’ Nabil Bentaleb), Isaac Hayden, Jonjo Shelvey (85’ Fabian Schär), Matt Ritchie (90’+2 DeAndre Yedlin), Miguel Almiron (85’ Valentino Lazaro), Joelinton (79’ Andy Carroll)

Sheff Utd: Dean Henderson, John Egan, Jack Robinson, Chris Basham, John Fleck (73’ Luke Freeman), Sander Berge (68’ John Lundstram), Oliver Norwood, Enda Stevens, George Baldock, Billy Sharp (74’ Richairo Zivkovic), Oliver McBurnie (85’ Kieron Freeman)

Sędzia: David Coote