U-23: Awans po karnych

Dodane: 23.01.2020, 19:56, przez Marek

Drużyna Newcastle United do lat 23 pokonała Newcastle Benfield w ćwierćfinale Northumberland Senior Cup, ale potrzebowała do tego konkursu jedenastek.

Występująca w dziewiątej lidze Benfield wyszła na prowadzenie w 5 minucie, gdy po rzucie rożnym Sroki nie potrafiły wybić piłki z własnego pola karnego i w końcu Lewis Scorgie skierował ją do bramki strzeżonej przez Jake’a Turnera.

Sroki długo nie potrafił doprowadzić do wyrównania, ale w końcu udało się to na sześć minut przed końcem. Strzał Thomasa Allana z ostrego kąta odbił bramkarz, lecz piłka trafiła prosto do Rosaire Longelo, który trafił do bramki.

Po 90 minutach bez rozstrzygnięcia, do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, których bohaterem był Jake Turner. Bramkarz Srok trzykrotnie bronił strzały rywali i dzięki temu Newcastle wygrało serię jedenastek 3:2.