Dodane: 19 października 2019, 18:29 | Marek

Chelsea pokonała Newcastle

Newcastle United przegrało na wyjeździe z Chelsea 0:1, a zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył Marcos Alonso. Wynik ten sprawia, że Sroki wracają do strefy spadkowej. Ponownie United przez cały mecz nie zdołało oddać celnego strzału na bramkę.

Na początku meczu Newcastle niczym nie ustępowało wyżej notowanemu rywalowi i mogło nawet objąć prowadzenie, ale Allan Saint-Maximin nie trafił w bramkę z 16 metrów.

W krótkim odstępie czasu dwie bardzo dobre okazje miała Chelsea. Najpierw obok bramki główkował Willian, a później strzał Masona Mounta z 10 metrów obronił Martin Dubravka.

Druga część pierwszej połowy już nie była tak porywająca, a warte odnotowania były tylko niecelne strzały Brazylijczyków: Joelintona i Williana.

Druga połowa to już dominacja Chelsea, która ciągle atakowała, wywalczała rzuty rożne i była bliska zdobycia gola, lecz Tammy Abraham raz trafił w poprzeczkę, a raz uderzył za wysoko.

Gdy Newcastle w końcu wyszło z własnej połowy, to Chelsea przejęła piłkę i wyszła z kontrą, po której z sześciu metrów strzelał Christian Pulisic, ale Dubravka odbił piłkę.

W 73 minucie Chelsea objęła prowadzenie, gdy piłka trafiła na lewą stronę pola karnego do pozostawionego bez opieki Marcosa Alonso, który oddał mocny strzał po ziemi i chociaż bramkarz Srok sięgnął piłkę, to nie zdołał jej zablokować.

Bardzo dobrą okazję do podwyższenia prowadzenia Chelsea miał Abraham, który miał przed sobą pustą bramkę i oddał celny strzał, ale ku jemu zaskoczeniu szybko wracający DeAndre Yedlin zdołał wślizgiem podbić piłkę nad poprzeczką.

Newcastle nie miało już dobrej okazji do zdobycia wyrównującego gola. Jedynie Ciaran Clark główkował w polu karnych The Blues, ale piłka wylądowała na górnej siatce bramki.

Chelsea - Newcastle United 1:0 (0:0)