Oświadczenie klubu

Dodane: 09.10.2019, 19:07, przez Marek

Newcastle United wydało oświadczenie po tym, jak lider Partii Pracy Jeremy Corbyn podał Sroki jako przykład źle zarządzanego klubu z „złym właścicielem”.


Oświadczenie klubu:
- Jesteśmy rozczarowani komentarzami lidera Partii Pracy Jeremy’ego Corbyna dotyczących zarządzania futbolem i własności klubów, w których szczególnie zaatakował Newcastle United.

- Wśród swoich komentarzy, pan Corbyn oskarżył „właścicieli miliarderów jak Mike Ashley” o „zrujnowanie naszego sportu narodowego” twierdząc, że ci „źli właściciele” stawiają swoje „interesy ponad wszystko i ryzykują bezpieczeństwo finansowe swoich klubów.

- Pomijając istniejące zarządzanie i regulacje, a także niezwykle pozytywny wpływ, jaki Newcastle United i inne profesjonalne kluby mają na społeczności, pan Corbyn wykazał zaskakujący brak wiedzy na temat naszego sportu narodowego.

- Uważamy zatem, że ważne jest, aby odpowiedzieć na jego szkodliwe i wynikające z niedoinformowania opinie, w interesie klubu i jego kibiców.

- Finansowo, poza kwotami przekazanymi klubowi na podstawie krótkoterminowych, nieoprocentowanych i zwróconych mu zgodnie z przeznaczeniem, chcielibyśmy jasno powiedzieć, że Mike Ashley nie dostał ani grosza z Newcastle United w ramach wynagrodzenia lub dywidendy, jak to jest w wielu klubach.

- Jak już wspomniano przy wielu okazjach, każdy grosz Newcastle United będzie nadal dostępny dla klubu. W tym roku budżetowym klub wykorzysta kredyt w rachunku bieżącym do zarządzania przepływami pieniężnymi po znacznych wydatkach na zawodników w lecie. Jako dobrze zarządzany, odpowiedzialny klub, kwota ta zostanie zwrócona w całości i na czas, a nasze pozostałe obowiązki regulacyjne zostaną spełnione.

- Nie będziemy przepraszać za stabilność finansową, ale przekroczymy granice naszych budżetów tak daleko, jak to możliwe, aby zmaksymalizować wpływ na zespół.

- Zgadzamy się z panem Corbynem, że „klub to coś więcej niż klub; to instytucja w sercu naszych społeczności”.

- Dlatego nasza ogromna praca z lokalną społecznością będzie kontynuowana, a Fundacja Newcastle United każdego roku zapewnia w naszym regionie usługi i wsparcie dziesiątkom tysięcy ludzi, którzy naprawdę ich potrzebują.

- Często projekty Fundacji Newcastle United wypełniają znaczące luki, których sektor publiczny niestety nie może pokryć, szczególnie w czasach, gdy cięcia rządowe są tak powszechne.

- Chcielibyśmy zaprosić pana Corbyna do odwiedzenia jednej z tych inicjatyw, aby doświadczyć z pierwszej ręki niesamowitej pracy, której Fundacja podejmuje się codziennie w naszej lokalnej społeczności.


Wcześniejsze wiadomości:

» U-21: Porażka i koniec szans

» Wywiad z Longstaffami

» U-18: Porażka z Man Utd

» U-23: Tygrysy pokonane

» Matty Longstaff bohaterem Srok

Udostępnij:

 
 

Dodaj komentarz:


Musisz się zalogować, by móc dodać komentarz!

Komentarze (0):


 • Poprzedni mecz

  Southampton   Newcastle
   
  Premier League
  07.03.2020, 16:00
  St Mary's Stadium
 • Następny mecz

  Newcastle   Sheff Utd
  VS
   
  Premier League
  21.06.2020, 15:00
  St. James' Park
 • Terminarz

  21.06Sheff Utd (d)
  24.06Aston Villa (d)
  28.06Man City (d)
  01.07Bournemouth (w)
  Zobacz cały terminarz
 • Tabela

  1. Liverpool 29 82
  2. Man City 27 57
  3. Leicester 28 50
  4. Chelsea 28 45
  5. Wolves 29 43
  6. Sheff Utd 28 43
  Zobacz całą tabelę


Z obozu rywali:

Tottenham zanotował 113 milionów funtów zysku za sezon 2017/18. To nowy rekord Premier League pod tym względem.
Wolverhampton Wanderers wykupiło Raula Jimeneza za 30 milionów funtów z Benfiki Lizbona, skąd był wypożyczony.
FIFA dała Cardiff City i Nantes czas do 15 kwietnia, by dojść do porozumienia ws. płatności za transfer Emiliano Sali, który zginął w wypadku lotniczym.
Meczem z Crystal Palace, Tottenham Hotspur zadebiutował na swoim nowym stadionie, który może pomieścić 62 tysiące ludzi.
Po 106 dniach pracy, Claudio Ranieri został zwolniony z posady menedżera Fulham. Zespół tymczasowo poprowadzi Scott Parker.
Brendan Rodgers, który do tej pory prowadził Celtic Glasgow, został nowym menedżerem Leicester City.

Wideo:

Salomon Rondon ma na swoim koncie 10 goli zdobytych dla Newcastle United w tym sezonie. oto wideo prezentujący wszystkie trafienia wenezuelskiego napastnika.


Statystyki NUFC.com.pl:

 

© NUFC.com.pl