Dodane: 31 sierpnia 2019, 18:29 | Marek

Podział punktów z Szerszeniami

Newcastle United zremisowało na St. James’ Park z Watfordem 1:1 w czwartej kolejce Premier League. Sroki musiały odrabiać straty po golu Willa Hughesa z drugiej minuty, na którego tuż przed przerwą odpowiedział Fabian Schär.

Mecz rozpoczął się fatalnie do Srok, bo już po 75 sekundach piłka znalazła się w bramce Martina Dubravki. Po strzale Toma Cleverleya piłka odbiła się od obrońców United i szczęśliwie trafiła do Willa Hughesa, który pokonał słowackiego golkipera.

Newcastle mogło szybko doprowadzić do wyrównania, gdy Christian Atsu dograł w pole karne do pozostawionego bez krycia Miguela Almirona, ale Paragwajczyk źle przyjął sobie piłkę, którą spod jego nóg wybił bramkarz gości, Ben Foster.

Z kolei Watford mogło podwyższyć swoje prowadzenie po strzale Kiko Femenii zza pola karnego, ale piłka przeleciała obok okienka bramki.

Później Newcastle przeważało na boisku, dłużej utrzymywało się przy piłce i starało się zdobyć gola na 1:1, ale budowanie ataków nie przychodziło łatwo piłkarzom Steve’a Bruce’a, a gdy już udało się oddać strzał, to obrońcy Szerszeni skutecznie blokowali te próby.

W 41 minucie Fabian Schär wyprowadził kontrę, po której w pole karne dośrodkował Emil Krafth, dość szczęśliwie piłkę zgrał Isaac Hayden, a ta trafiła z powrotem do Schära, który strzałem z półwoleja trafił w długi rób bramki, doprowadzając do wyrównania.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił i Sroki dalej atakowały. Atsu strzelił na bramkę, ale za słabo, żeby pokonać Fostera, z kolei Schär zmarnował szansę na drugiego gola, gdy po rzucie wolnym nieczysto trafił głową w piłkę, która przeszła obok bramki.

Kolejną szansę miał Almiron, lecz jego strzał został zablokowany, z kolei Isaac Hayden huknął z ponad 20 metrów i Foster z największym trudem odbił futbolówkę nad poprzeczkę.

W 71 minucie na boisko wszedł Isaac Success i sprawił trochę problemów obrońcom Srok. Najpierw mógł zaliczyć asystę, ale Andre Gray nie trafił w piłkę, a później sam uderzał głową na bramkę Newcastle, lecz Dubravka zdołał wybić piłkę na rzut różny.

Goście jeszcze dwukrotnie byli bliscy zdobycia zwycięskiego gola. Najpierw po strzale Cleverleya i rykoszecie piłka minęła bramkę o centymetry. Chwilę później Success dograł do Roberto Pereyry, a Dubravka świetnie wybronił uderzenie Argentyńczyka.

Piłkę meczową miał Yoshinori Muto, który po kontrze urwał się obrońcom gości, ale zwlekał z oddaniem strzału i ostatecznie z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę.

Newcastle United - Watford 1:1 (1:1)
Schär (41’) - Hughes (2’)

Newcastle: Martin Dubravka, Jetro Willems, Fabian Schär (85’ Federico Fernandez), Jamaal Lascelles, Paul Dummett, Emil Krafth (78’ Javier Manquillo), Isaac Hayden, Sean Longstaff, Christian Atsu (82’ , Miguel Almiron, Joelinton

Watford: Ben Foster, Kiko Femenia, Daryl Janmaat, Craig Dawson, Craig Cathcart, Christian Kabasele, Abdoulaye Doucoure (71’ Nathaniel Chalobah), Will Hughes (71’ Isaac Success), Roberto Pereyra, Tom Cleverley, Andre Gray (82’ Gerard Deulofeu)

Sędzia: Graham Scott
Widzów: 44 157