Dodane: 17 lipca 2019, 15:16 | Marek

Wysoka porażka z Wilkami

W pierwszym meczu tego sezonu, bardzo słabo grające Newcastle United przegrało z Wolverhampton Wanderers 0:4 w półfinale Premier League Asia Trophy.

Początek meczu nie zapowiadał tak fatalnego przebiegu pierwszej połowy, bo Sroki próbowały atakować i kilka razy niewiele zabrakło do stworzenia sobie dobrej okazji bramkowej.

Jednak po kwadransie gry Diogo Jota wyprowadził Wilki na prowadzenie. Po akcji rozegranej z Jonnym, portugalski napastnik strzałem w krótki róg zaskoczył Karla Darlowa.

W 32 minucie Wolverhampton przejęło piłkę przed polem karnym Srok, Castro wyłożył ją Gibbsowi-White’owi, a ten strzałem z 18 metrów zdobył gola na 2:0.

8 minut później Jota odebrał piłkę w polu karnym Srok Isaacowi Haydenowi, pobiegł wzdłuż 11 metra i ponownie strzałem lewą nogą w krótki róg pokonał Darlowa.

Po przerwie Sroki znów zaatakowały, ale niewiele z tego wynikało, a strojący w bramce Wilków John Ruddy poradził sobie ze strzałami Matta Ritchie’ego i Javiera Manquillo.

Z kolei po drugiej stronie boiska Kelland Watts uratował Newcastle przed stratą kolejnego gola, gdy wybił piłkę zmierzającą do bramki po strzale Taylora Perry’ego, a Freddie Woodman dobrze wybronił mocne uderzenie Rubena Vinagre.

Na 5 minut przed końcem Wilki zdobyły czwartego gola. Po rzucie rożnym dla Wilków piłkę głową próbował wybić Thomas Allan, ale zrobił to tak niefortunnie, że trafił do własnej bramki.

W sobotę Sroki zagrają w meczu o trzecie miejsce przeciwko przegranemu z drugiego półfinału, w którym mierzą się Manchester City i West Ham United.