Dodane: 14 maja 2019, 19:01 | Marek

U-23: Awans nie dla Srok

Drużyna Newcastle United do lat 23 w przyszłym sezonie znów będzie grać w drugiej dywizji Premier League 2. W finale baraży Sroki przegrały z Southampton 1:2.

Mecz odbył się na St. Mary’s Stadium w Southampton, jako że Święci zajęli wyższe miejsce w fazie zasadniczej sezonu i dzięki temu zyskali prawo rozgrywania finału baraży u siebie.

Od początku problemy Srokom sprawiał Dan N’Lundulu, który miał kilka okazji na zdobycie bramki, co w końcu udało mu się w 39 minucie. Po rzucie rożnym dla Świętych piąstkował Nathan Harker, ale wprost do N’Lundulu, który skierował piłkę do siatki.

9 minut po przerwie gospodarze zwiększyli swoją przewagę. Po szybkiej kontrze Jake Vokins dośrodkował na dalszy słupek, gdzie znalazł się Tyreke Johnson i głową pokonał Harkera.

Trener Srok Ben Dawson wzmocnił ofensywę, wprowadzając Calluma Robertsa, Yannicka Toure i Luke’a Charmana, ale długo nie przynosiło to efektów.

Dopiero na 9 minut przed końcem Sroki zdobyły kontaktowego gola. Roberts wyłożył piłkę Owenowi Baileyemu, a ten mocnym strzałem trafił do siatki.

Sędzia doliczył 6 minut to regulaminowego czasu gry i Sroki próbowały doprowadzić do wyrównania. Dwukrotnie strzelał Elias Sorensen, ale raz przeniósł piłkę nad poprzeczką, a raz został zablokowany, po czym Newcastle nieskutecznie domagało się rzutu karnego.

Porażka w meczu o awans to drugie w ostatnim czasie rozczarowanie dla zespołu Bena Dawsona, który wcześniej przegrał z Evertonem w finale Premier League Cup.