Charnley o finansach

Dodane: 19.04.2019, 23:54, przez Marek

Po ogłoszeniu wyników finansowych Newcastle United, Lee Charnley spotkał się z dziennikarzami, którym mówił m.in. o budżecie klubu i transferach.


- Nasze rachunki są bardzo proste. Mamy dochody minus płace i koszty operacyjne. Ogólnie mówią, to daje nam to, co możemy wydać w ciągu roku - mówi Charnley.

- Nie jest trudno to policzyć. To musimy wydać. W dodatku do tego są pieniądze wygenerowane ze sprzedaży zawodników. Chcielibyśmy wydać nasz budżet na małą ilość zawodników o dużej jakości, niż rozkładać pieniądze na wielu zawodników.

- Później można to uzupełnić wypożyczeniami. Chcemy zawodników, którzy mogą zrobić różnicę i ulepszyć zespół. Chcemy rywalizować na każdym poziomie, w każdych rozgrywkach.

- Myślenie, że co sezon będziemy startować w lidze tylko z nadzieją, że się utrzymamy, nie jest właściwe. Chcemy się rozwijać, ale chcemy to robić w sposób zrównoważony.

O sprowadzaniu starszych zawodników jak Salomon Rondon, powiedział: - Akceptujemy to, że musi być równowaga i mamy na to przykłady piłkarzy, których sprowadziliśmy.

- Jednak uważamy, żeby się rozwijać i iść naprzód, to trzeba skupić się na młodych piłkarzach, którzy wchodzą do drużyny i naprawdę nasz ulepszają. Najlepszych, na jakich nas stać.

- To nie znaczy, że nie zrobimy niczego innego. Jednak czujemy, że to jest płaszczyzna, na której klub powinien się wzmacniać i skupiać.

Jednym z żądań Beniteza jest rozbudowa ośrodka treningowego i Charnley zapewnił, że są już projekty, ale jego zdaniem te pieniądze lepiej przeznaczyć na wzmocnienia drużyny.

Dyrektor zarządzający klubu dodaje: - Przyglądamy się projektowi bazy trenignowej, który będzie kosztował gdzieś między 15 a 20 milionami funtów.

- Jednak jeśli pytacie mnie teraz, czy moim zdaniem lepiej wydać te pieniądze na rozbudowę bazy czy na piłkarzy, to dzisiaj mówię, że lepiej wydać to na drużynę.

- W przyszłości na pewno się temu przyjrzymy, ale chodzi o priorytety i timing.

Klub wciąż ma dług wobec Mike’a Ashleya, który wynosi 111 milionów funtów. W lecie Sroki musiały oddać swojemu właścicielowi 33 miliony funtów, które pożyczył klubowi w trakcie sezonu w Championship.

Charnley powiedział: - Te 111 milionów funtów, które włożył w klub, jest już w klubie od ponad dekady. Intencje są takie, że zabierze te pieniądze w momencie sprzedaży klubu.

- Nie popiera żadnej wypłaty, dywidend, ta pożyczka nie jest w ogóle oprocentowana. Te krótkoterminowe pożyczki miały do niego wrócić i tak też się stało.

Zapytany, czy klub jest wciąż na sprzedaż, odpowiedział: - Ludzie mówią o tym, czy klub jest na sprzedaż czy nie. Większość rzeczy w życiu jest na sprzedaż, za odpowiednią cenę.

- Czy tworząc plany bierzemy pod uwagę, że Mike wciąż jest właścicielem klubu? Odpowiedź brzmi tak, bo tak po prostu trzeba. Robienie inaczej nie byłoby odpowiednie.


Wcześniejsze wiadomości:

» Lejeune po operacji

» 18,6 miliona zysku Srok

» W lecie czystka w kadrze?

» Enrique pokonał chorobę

» U-23: Sprowadzeni na ziemię

Udostępnij:

 
 

Dodaj komentarz:


Musisz się zalogować, by móc dodać komentarz!

Komentarze (0):


 • Poprzedni mecz

  Fulham   Newcastle
   
  Premier League
  12.05.2019, 16:00
  Craven Cottage
 • Następny mecz

 • Terminarz

  Zobacz cały terminarz
 • Tabela

  1. Man City 38 98
  2. Liverpool 38 97
  3. Chelsea 38 72
  4. Tottenham 38 71
  5. Arsenal 38 70
  6. Man Utd 38 66
  Zobacz całą tabelę


Z obozu rywali:

Tottenham zanotował 113 milionów funtów zysku za sezon 2017/18. To nowy rekord Premier League pod tym względem.
Wolverhampton Wanderers wykupiło Raula Jimeneza za 30 milionów funtów z Benfiki Lizbona, skąd był wypożyczony.
FIFA dała Cardiff City i Nantes czas do 15 kwietnia, by dojść do porozumienia ws. płatności za transfer Emiliano Sali, który zginął w wypadku lotniczym.
Meczem z Crystal Palace, Tottenham Hotspur zadebiutował na swoim nowym stadionie, który może pomieścić 62 tysiące ludzi.
Po 106 dniach pracy, Claudio Ranieri został zwolniony z posady menedżera Fulham. Zespół tymczasowo poprowadzi Scott Parker.
Brendan Rodgers, który do tej pory prowadził Celtic Glasgow, został nowym menedżerem Leicester City.

Wideo:

Salomon Rondon ma na swoim koncie 10 goli zdobytych dla Newcastle United w tym sezonie. oto wideo prezentujący wszystkie trafienia wenezuelskiego napastnika.


Statystyki NUFC.com.pl:

 

© NUFC.com.pl