18,6 miliona zysku Srok

Dodane: 18.04.2019, 23:17, przez Marek

Newcastle United przedstawiło swoje wyniki finansowe za sezon 2017/18, czyli pierwszy po powrocie do Premier League. Klub zanotował zysk wysokości 18,6 miliona funtów. Jest to znaczna poprawa w porównaniu do poprzedniego roku.


W sezonie 2016/17, grając w Championship, klub stracił ponad 41 milionów funtów, ale po awansie do elity i zwiększeniu przychodów z umów z mediami oraz sponsorami, klub znów jest w dobrej sytuacji finansowej.

Dyrektor zarządzający Lee Charnley powiedział: - 10 miejsce w naszym pierwszym sezonie po powrocie do Premier League było fantastycznym osiągnięciem i chciałbym podziękować wszystkim związanym z klubem: sztabowi, piłkarzom i fanom za ich wspólny wysiłek.

- Znaczne zwiększenie przychodów, razem z rozważnym zarzadzaniem finansami, zaowocowało zyskiem klubu i jest to uspokajające, patrząc na straty z wcześniejszego sezonu.

- Jest znacznie więcej pracy do wykonania, ale ten pozytywny wynik finansowy daje klubowi mocną platformę, na której może budować. Wszyscy chcemy widzieć, jak klub się rozwija i jest bardziej konkurencyjny na każdej płaszczyźnie, w każdych rozgrywkach.

- Jesteśmy przekonani, że najlepszy sposób na osiągnięcie tego to zrównoważone podejście, inwestując w młodych, rozwojowych piłkarzy i co sezon dodawać wysoką jakość do pierwszego zespołu, piłkarzy, którzy mogą zrobić prawdziwą różnice i ulepszyć zespół, nie ryzykując przy tym finansowej stabilności klubu.

- Mocno wierzymy w to, że robiąc to konsekwentnie i mocno trzymając się tej polityki, damy sobie najlepszą szansę na osiągnięcie naszych wspólnych ambicji.

Wyniki finansowe klubu za sezon 2017/18: (kwoty pieniężne w milionach funtów)


Wcześniejsze wiadomości:

» W lecie czystka w kadrze?

» Enrique pokonał chorobę

» U-23: Sprowadzeni na ziemię

» Benitez: Brawa dla piłkarzy

» Dubravka: Wszyscy walczyli

Udostępnij:

 
 

Dodaj komentarz:


Musisz się zalogować, by móc dodać komentarz!

Komentarze (0):


 • Poprzedni mecz

  Fulham   Newcastle
   
  Premier League
  12.05.2019, 16:00
  Craven Cottage
 • Następny mecz

 • Terminarz

  Zobacz cały terminarz
 • Tabela

  1. Man City 38 98
  2. Liverpool 38 97
  3. Chelsea 38 72
  4. Tottenham 38 71
  5. Arsenal 38 70
  6. Man Utd 38 66
  Zobacz całą tabelę


Z obozu rywali:

Tottenham zanotował 113 milionów funtów zysku za sezon 2017/18. To nowy rekord Premier League pod tym względem.
Wolverhampton Wanderers wykupiło Raula Jimeneza za 30 milionów funtów z Benfiki Lizbona, skąd był wypożyczony.
FIFA dała Cardiff City i Nantes czas do 15 kwietnia, by dojść do porozumienia ws. płatności za transfer Emiliano Sali, który zginął w wypadku lotniczym.
Meczem z Crystal Palace, Tottenham Hotspur zadebiutował na swoim nowym stadionie, który może pomieścić 62 tysiące ludzi.
Po 106 dniach pracy, Claudio Ranieri został zwolniony z posady menedżera Fulham. Zespół tymczasowo poprowadzi Scott Parker.
Brendan Rodgers, który do tej pory prowadził Celtic Glasgow, został nowym menedżerem Leicester City.

Wideo:

Salomon Rondon ma na swoim koncie 10 goli zdobytych dla Newcastle United w tym sezonie. oto wideo prezentujący wszystkie trafienia wenezuelskiego napastnika.


Statystyki NUFC.com.pl:

 

© NUFC.com.pl