U-23: Play-offy pewne

Dodane: 08.04.2019, 23:59, przez Marek

Drużyna Newcastle United do lat 23 dziś wieczorem pokonała na wyjeździe Stoke City 3:2 i na dwie kolejki zapewniła sobie udział w play-offach o awans do Dywizji 1.

Pierwsza połowa fatalnie ułożyła się dla Srok. W 12 minucie Garncarze objęli prowadzenie po bramce Gabriela Kyerematenga, później karnego dla Newcastle nie wykorzystał Owen Bailey, a w 26 minucie gospodarze podwyższyli na 2:0 za sprawą gola Daniela Jarvisa.

W 65 minucie Bailey zrehabilitował się za niewykorzystaną jedenastkę, główką zdobywając gola kontaktowego, a już 3 minuty później był remis po strzale Yannicka Toure z 16 metrów.

Na 10 minut przed końcem Bailey drugi raz wpisał się na listę strzelców, znów trafiając do bramki główką, czym zapewnił Srokom miejsce w play-offach Dywizji 2 Premier League 2.

Na dwie kolejki przed końcem Sroki zajmują trzecie miejsce w tabeli, a do lidera z Southampton tracą tylko dwa punkty, a mają lepszy bilans bramek. Pierwsze miejsce daje bezpośredni awans do Dywizji 1.