Dodane: 28 marca 2019, 23:06 | Marek

Gol Rondona, nokaut Schära

Przez kilka ostatnich dni piłkarze Newcastle United grali w swoich drużynach narodowych. Gola dla Wenezueli w wygranym meczu z Argentyną zdobył Salomon Rondon.

Miguel Almiron (Paragwaj):
Almiron wziął udział w dwóch meczach towarzyskich Paragwaju, które odbyły się w USA. W pierwszym jego drużyna przegrała z Peru 0:1, a on rozegrał 90 minut. W drugim Paragwaj przegrał z Meksykiem 2:4. Almiron pojawił się na boisku w 56 minucie przy stanie 0:3, zaliczył asystę przy golu na 1:3 i w 63 minucie zobaczył czerwoną kartkę za ostry faul.

Christian Atsu (Ghana):
Ghana pokonała Kenię 1:0, dzięki czemu wygrała grupę eliminacyjną Pucharu Narodów Afryki. Awans zapewniła sobie już wcześniej. Atsu rozegrał całe spotkanie.

Martin Dubravka (Słowacja):
180 minut w dwóch meczach Słowacji zaliczył Dubravka. W pierwszym spotkaniu nasi południowi sąsiedzi pokonali Węgrów, a bramkarz Newcastle zachował czyste konto, a w drugim meczu Słowacy przegrali na wyjeździe z Walią 0:1.

Paul Dummett (Walia):
Dummett zagrał 60 minut dla Walii w meczu towarzyskim, w którym jego drużyna rzutem na taśmę wygrała z Trynidadem i Tobago. W meczu o punkty eliminacji Mistrzostw Europy ze Słowacją wychowanek Srok siedział na ławce rezerwowych.

Salomon Rondon (Wenezuela):
Rondon otworzył wynik meczu z Argentyną w Madrycie, który Wenezuela niespodziewanie wygrała 3:1. Napastnik Srok grał do 72 minuty. Kolejny sparing przeciwko reprezentacji Katalonii, Rondon przesiedział na ławce rezerwowych.

Mo Sangare (Liberia):
Sangare zadebiutował w reprezentacji Liberii w meczu eliminacji Pucharu Narodów Afryki. Jego drużyna przegrała 0:1 z DR Konga i nie awansowała do turnieju finałowego. Kilka dni później Sangare znów zagrał w towarzyskim meczu z Wybrzeżem Kości Słoniowej (0:1).

Fabian Schär (Szwajcaria):
Obrońca Srok w meczu z Gruzją (2:0) zderzył się z rywalem głowami i stracił przytomność, a mimo to zagrał do końca. Przed kolejnym spotkaniem z Danią (3:3) został wycofany z kadry.

DeAndre Yedlin (USA):
W piątek Amerykanie pokonali u siebie Ekwador 1:0 w meczu towarzyskim, a Yedlin wszedł na boisko w 68 minucie. Za to we wtorek obrońca Srok zagrał przeciwko Chile pełne 90 minut i pierwszy raz pełnił rolę kapitana drużyny. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Freddie Woodman (Anglia U-21):
Przygotowujący się do Mistrzostw Europy Anglicy zremisowali z Polską 1:1 i przegrali z Niemcami 1:2. Woodman nie zagrał w żadnym z tych meczów.

Elias Sorensen (Dania U-20):
Napastnik Srok zagrał w przegranym 0:1 meczu Danii U-20 z reprezentacją Rumunii U-21.

Oisin McEntee (Irlandia U-19):
Irlandia awansowała na Mistrzostwa Europy do lat 19 po tym, jak na turnieju eliminacyjnym w Krasnodarze pokonała Rumunię 5:0, Azerbejdżan 3:1 oraz Rosję 2:0. Obrońca Srok w każdym spotkaniu grał od początku do końca.