Dodane: 23 lutego 2019, 18:32 | Marek

Pewna wygrana z Terierami

Newcastle United bez większych problemów wygrało u siebie z Huddersfield Town 2:0, chociaż zwycięstwo mogło być znacznie okazalsze, tym bardziej że goście przez 70 minut grali w dziesiątkę. Gole strzelali Salomon Rondon i Ayoze Perez.

Huddersfield tylko na początku pokazało chęci do walki, później dominowały Sroki. W 12 minucie obrońcą urwał się Miguel Almiron i miał przed sobą tylko bramkarza, którego przelobował, ale trafił w słupek, podobnie jak Rondon po dobitce.

Wenezuelczyk miał jeszcze jedną szansę, ale Jonas Lossl nie dał się zaskoczyć.

W 20 minucie Newcastle znów próbowało wyjść z szybkim atakiem, ale Almiron brutalnie zaatakowany przez Tommy’ego Smitha i kapitan Terierów zobaczył za to czerwoną kartkę.

To jeszcze ułatwiło grę United, bo Hudersfield w ogóle nie atakowało, więc Sroki same mogły skupić się na grze ofensywnej i kilka razy zagroziły bramce gości.

Dwukrotnie próbował Almiron, ale raz piłkę odbił Lossl, a później niemiecki bramkarz przepuścił piłkę między nogami, ale Chris Lowe dobrze go zaasekurował.

Tuż przed przerwą kolejną świetną okazję miał Rondon po dobrym dośrodkowaniu Seana Longstaffa, ale „szczupakiem” spudłował z pięciu metrów.

Co nieudało się Srokom przez całą pierwszą połowę, udało się już minutę po przerwie. Po szybkiej, chociaż niezbyt dokładnie przeprowadzonej akcji, piłka trafiła do Rondona, który tym razem się nie pomylił i strzałem między nogami Lossa wpisał się na listę strzelców.

Sześć minut później Sroki podwoiły swoją przewagę. Z lewego skrzydła dośrodkował Almiron, piłkę zgrał DeAndre Yedlin i Perez pewnym strzałem pokonał Lossla.

Po drugiej bramce Sroki zdjęły nogę z gazu, ale Huddersfield nie zdołało tego wykorzystać, a Newcastle znów zaatakowało. Perez strzelił tuż obok bramki po świetnym podaniu od Almirona, Kenedy trafił z woleja w poprzeczkę, a Sean Longstaff uderzył z 20 metrów w spojenie.

Newcastle United - Huddersfield Town 2:0 (0:0)