Remis w sparingu z CSKA

Dodane: 16.02.2019, 16:47, przez Marek

Newcastle United zremisowało 1:1 w sparingu z CSKA Moskwą. Mecz odbył się na stadionie Pinatar Arena w Murcji i był zwieńczeniem zgrupowania Srok w Hiszpanii. Jedynego gola dla Newcastle zdobył Salomon Rondon.

Sroki zdecydowanie przeważały przez pierwsze pół godziny meczu. Rondon już na początku sprawdził czujność Igora Akinfiejewa, a chwilę później Mohamed Diame strzelił nad poprzeczką.

W 16 minucie DeAndre Yedlin ruszył prawą stroną i dośrodkował na dalszy słupek, gdzie Rondon opanował piłkę korzystając na błędach obrony CSKA, po czym posłał piłkę do siatki.

Po stracie gola CSKA miała szansę na doprowadzenie do wyrównania, gdy Nikola Vlasić odebrał piłkę Ki Sung-yong i oddał strzał, którym nie zaskoczył Karla Darlowa.

W 41 minucie Rosjanie wyprowadzili atak, po którym strzał Fiodora Czałowa świetnie wybronił Darlow, jednak piłka szybko wróciła w pole karne Srok i Abel Hernandez zdobył gola.

Jeszcze przed przerwą Darlow uratował Newcastle przed stratą gola po strzale Czałowa.

Na drugą połowę United wyszło zupełnie inną jedenastką, która nie pozwoliła CSKA na wiele, a sama miała kilka okazji, żeby zdobyć zwycięskiego gola.

Już na początku dwie szanse miał Joselu. Najpierw Hiszpan minął bramkarza rywali i oddał strzał, który wślizgiem zablokował Rodrigo Becao, a zaraz potem miał równie dobrą okazję, ale uderzył zbyt słabo i nie sprawił problemów bramkarzowi.

Sean Longstaff uderzył tuż obok bramki, strzał Matta Ritchie’ego z rzutu wolnego został wybroniony, a Iwan Oblakow prawie sam pokonał własnego bramkarza. Na koniec dobrą sytuację zmarnował również Yoshinori Muto.

Newcastle United - CSKA Moskwa 1:1 (1:1)
Bramki:
Rondon (16’) - Hernandez (41’)

Skład Newcastle w pierwszej połowie: Karl Darlow, DeAndre Yedlin, Fabian Schär, Jamaal Lascelles, Florian Lejeune, Antonio Barreca, Mohamed Diame, Ki Sung-yong, Kenedy, Miguel Almirón, Salomón Rondón

Skład Newcastle w drugiej połowie: Freddie Woodman, Javier Manquillo, Paul Dummett, Federico Fernández, Matt Ritchie, Isaac Hayden, Sean Longstaff, Christian Atsu, Yoshinori Muto, Ayoze Pérez, Joselu