Rekord pobity! Almiron Sroką!

Dodane: 31.01.2019, 15:43, przez Marek

Newcastle United potwierdziło transfer Miguela Almirona z Atlanty United za rekordową dla klubu kwotę transferową, czyli 21 milionów funtów. Paragwajski pomocnik podpisał z klubem kontrakt, który zatrzyma go na St. James’ Park do czerwca 2024 roku.


24-latek swoją karierę zaczynał w paragwajskim Cerro Porteno, skąd w lecie 2015 roku przeniósł się do Club Atletico Lanus.

Po kolejnych 16 miesiącach trafił do Atlanty United, gdzie został wybrany najlepszym debiutantem ligi, a także dwukrotnie został wybrany do najlepszej drużyny ligi. Z zespołem pożegnał się zdobywając mistrzostwo Major League Soccer.

W Newcastle będzie grał w koszulce z numerem 24.

- Bardzo cię cieszę i bardzo chce już zacząć, poznać nowych kolegów - mówi Almiron. - Liga jest bardzo mocna, to klub z tradycjami i Rafa Benitez to główne powody, dlaczego tu jestem.

- Moim zdaniem to ogromna odpowiedzialność, coś pięknego dla mnie i postaram się dać z siebie wszystko, żeby odpłacić się klubowi za to, że we mnie uwierzyli.

Rafa Benitez dodał: - Śledziliśmy Miguela Almirona od dłuższego czasu i widzieliśmy piłkarza z szybkością w ataku, który może grać za napastnikiem. Mamy kogoś, kto może zdobywać gole i zaliczać asysty.

- Wiemy, że MLS to inne wyzwanie niż Premier League, ale on ma potencjał, żeby zrobić to, czego od niego oczekujemy i czego potrzebujemy.

- Po rozmowie z nim można powiedzieć, że jest bardzo skupiony i chce się dobrze spisać. Chce odnieść sukces i pomóc drużynie, zdobywać gole i zaliczać asysty, jeśli będzie to możliwe.

- Jego gra w MLS była naprawdę dobra, był jednym z najlepszych w zeszłym sezonie i mam nadzieję, że zwiększy rywalizację i doda więcej jakości pod polem karnym.

- Cieszę się, że ciężka praca za kulisami przyniosła efekty i dziękuję wszystkim za ich wysiłek.


Wcześniejsze wiadomości:

» Roberts w Colchester

» Barreca dołączył do Srok

» Pracowity dzień przez Srokami

» Rafa o zwycięstwie z Man City

» Almiron już w Newcastle

Udostępnij:

 
 

Dodaj komentarz:


Musisz się zalogować, by móc dodać komentarz!

Komentarze (9):

AdeptusNewcastlus napisał:31.01.19, 18:46 

Przebieg jego dotychczasowej kariery oraz statystyki jakos mnie nie przekonują ale zobaczymy.

djrado22 napisał:31.01.19, 18:47 

Nie narzekaj. Benitez dostal to co chcial a nie to co mu grubas wcisnal

AdeptusNewcastlus napisał:31.01.19, 21:01 

Ale ja nie narzekam tylko nie jestem przekonany. Czytaj ze zrozumieniem.

tiago napisał:31.01.19, 22:59 

Będzie drugi Santiago Munez :)

Marek napisał:31.01.19, 23:34 

tiago, mówisz że za pół roku do Realu i tyle go widzieli? :D

tiago napisał:01.02.19, 08:45 

Jak odpali od początku to z Ashleyem tak może być, że go upchnie za grubą kasę...

dbmagpie napisał:01.02.19, 09:56 

Szczerze to jestem baaaaardzo zdziwiony , że Spaślak Cashley wydał tyle kasy na ten transfer.Moim zdaniem tylko 2 argumenty przemawiają za tą decyzją:
* widmo spadku spowodowało,że nie chce ryzykować kolejnym spadkiem z PL.
* wywęszył w tym transferze interes bo jak napisał @tiago -..jak chłopak odrazu odpali to go sprzeda za 2 razy tyle albo i więcej bo nie bez powodu podpiosano z nim kontrakt na 5,5 roku.Im dłuższy tym wyższa cena.podobnie było z Andym "Kucykiem" Carrollem.W grudniu podpisał nowy kilkuletni kontrakt ( ciekawe dlaczego wtedy ? ) a już w styczniu Grubas sprzedał go za 35 mln do Looserpoolu...

szelkoko napisał:01.02.19, 16:42 

ja uważam, że Ashley kupił sobie tym czas u kibiców, dał im w końcu transfer, do tego rekordowy, a w kolejnym okienku znów będzie to samo i ta sama śpiewka. Tej lochy trzeba się pozbyć i dalej trzeba bojkotować mecze, to typowa zagrywka na ocieplenie wizerunku

AdeptusNewcastlus napisał:01.02.19, 19:54 

W tej kwestii nic sie nie zmienia: ASHLEY OUT ! To co wydał to są i tak grosze zwłaszcza w piłce angielskiej.


  • Poprzedni mecz

    Leicester   Newcastle
    RAPORT
    Premier League
    12.04.2019, 21:00
    King Power Stadium
  • Następny mecz

    Brighton   Newcastle
    VS
     
    Premier League
    27.04.2019, 18:30
    The Amex Stadium
  • Terminarz

    27.04Brighton (w)
    05.05Liverpool (d)
    12.05Fulham (w)
    Zobacz cały terminarz
  • Tabela

    1. Liverpool 34 85
    2. Man City 33 83
    3. Tottenham 33 67
    4. Arsenal 33 66
    5. Chelsea 34 66
    6. Man Utd 33 64
    Zobacz całą tabelę


Z obozu rywali:

Tottenham zanotował 113 milionów funtów zysku za sezon 2017/18. To nowy rekord Premier League pod tym względem.
Wolverhampton Wanderers wykupiło Raula Jimeneza za 30 milionów funtów z Benfiki Lizbona, skąd był wypożyczony.
FIFA dała Cardiff City i Nantes czas do 15 kwietnia, by dojść do porozumienia ws. płatności za transfer Emiliano Sali, który zginął w wypadku lotniczym.
Meczem z Crystal Palace, Tottenham Hotspur zadebiutował na swoim nowym stadionie, który może pomieścić 62 tysiące ludzi.
Po 106 dniach pracy, Claudio Ranieri został zwolniony z posady menedżera Fulham. Zespół tymczasowo poprowadzi Scott Parker.
Brendan Rodgers, który do tej pory prowadził Celtic Glasgow, został nowym menedżerem Leicester City.

Wideo:

Salomon Rondon ma na swoim koncie 10 goli zdobytych dla Newcastle United w tym sezonie. oto wideo prezentujący wszystkie trafienia wenezuelskiego napastnika.


Statystyki NUFC.com.pl: