Rekord pobity! Almiron Sroką!

Dodane: 31.01.2019, 15:43, przez Marek

Newcastle United potwierdziło transfer Miguela Almirona z Atlanty United za rekordową dla klubu kwotę transferową, czyli 21 milionów funtów. Paragwajski pomocnik podpisał z klubem kontrakt, który zatrzyma go na St. James’ Park do czerwca 2024 roku.


24-latek swoją karierę zaczynał w paragwajskim Cerro Porteno, skąd w lecie 2015 roku przeniósł się do Club Atletico Lanus.

Po kolejnych 16 miesiącach trafił do Atlanty United, gdzie został wybrany najlepszym debiutantem ligi, a także dwukrotnie został wybrany do najlepszej drużyny ligi. Z zespołem pożegnał się zdobywając mistrzostwo Major League Soccer.

W Newcastle będzie grał w koszulce z numerem 24.

- Bardzo cię cieszę i bardzo chce już zacząć, poznać nowych kolegów - mówi Almiron. - Liga jest bardzo mocna, to klub z tradycjami i Rafa Benitez to główne powody, dlaczego tu jestem.

- Moim zdaniem to ogromna odpowiedzialność, coś pięknego dla mnie i postaram się dać z siebie wszystko, żeby odpłacić się klubowi za to, że we mnie uwierzyli.

Rafa Benitez dodał: - Śledziliśmy Miguela Almirona od dłuższego czasu i widzieliśmy piłkarza z szybkością w ataku, który może grać za napastnikiem. Mamy kogoś, kto może zdobywać gole i zaliczać asysty.

- Wiemy, że MLS to inne wyzwanie niż Premier League, ale on ma potencjał, żeby zrobić to, czego od niego oczekujemy i czego potrzebujemy.

- Po rozmowie z nim można powiedzieć, że jest bardzo skupiony i chce się dobrze spisać. Chce odnieść sukces i pomóc drużynie, zdobywać gole i zaliczać asysty, jeśli będzie to możliwe.

- Jego gra w MLS była naprawdę dobra, był jednym z najlepszych w zeszłym sezonie i mam nadzieję, że zwiększy rywalizację i doda więcej jakości pod polem karnym.

- Cieszę się, że ciężka praca za kulisami przyniosła efekty i dziękuję wszystkim za ich wysiłek.


Wcześniejsze wiadomości:

» Roberts w Colchester

» Barreca dołączył do Srok

» Pracowity dzień przez Srokami

» Rafa o zwycięstwie z Man City

» Almiron już w Newcastle

Udostępnij:

 
 

Dodaj komentarz:


Musisz się zalogować, by móc dodać komentarz!

Komentarze (9):

AdeptusNewcastlus napisał:31.01.19, 18:46 

Przebieg jego dotychczasowej kariery oraz statystyki jakos mnie nie przekonują ale zobaczymy.

djrado22 napisał:31.01.19, 18:47 

Nie narzekaj. Benitez dostal to co chcial a nie to co mu grubas wcisnal

AdeptusNewcastlus napisał:31.01.19, 21:01 

Ale ja nie narzekam tylko nie jestem przekonany. Czytaj ze zrozumieniem.

tiago napisał:31.01.19, 22:59 

Będzie drugi Santiago Munez :)

Marek napisał:31.01.19, 23:34 

tiago, mówisz że za pół roku do Realu i tyle go widzieli? :D

tiago napisał:01.02.19, 08:45 

Jak odpali od początku to z Ashleyem tak może być, że go upchnie za grubą kasę...

dbmagpie napisał:01.02.19, 09:56 

Szczerze to jestem baaaaardzo zdziwiony , że Spaślak Cashley wydał tyle kasy na ten transfer.Moim zdaniem tylko 2 argumenty przemawiają za tą decyzją:
* widmo spadku spowodowało,że nie chce ryzykować kolejnym spadkiem z PL.
* wywęszył w tym transferze interes bo jak napisał @tiago -..jak chłopak odrazu odpali to go sprzeda za 2 razy tyle albo i więcej bo nie bez powodu podpiosano z nim kontrakt na 5,5 roku.Im dłuższy tym wyższa cena.podobnie było z Andym "Kucykiem" Carrollem.W grudniu podpisał nowy kilkuletni kontrakt ( ciekawe dlaczego wtedy ? ) a już w styczniu Grubas sprzedał go za 35 mln do Looserpoolu...

szelkoko napisał:01.02.19, 16:42 

ja uważam, że Ashley kupił sobie tym czas u kibiców, dał im w końcu transfer, do tego rekordowy, a w kolejnym okienku znów będzie to samo i ta sama śpiewka. Tej lochy trzeba się pozbyć i dalej trzeba bojkotować mecze, to typowa zagrywka na ocieplenie wizerunku

AdeptusNewcastlus napisał:01.02.19, 19:54 

W tej kwestii nic sie nie zmienia: ASHLEY OUT ! To co wydał to są i tak grosze zwłaszcza w piłce angielskiej.


  • Poprzedni mecz

    Newcastle   CSKA
     
    Sparing
    16.02.2019, 12:00
    Pinatar Arena
  • Następny mecz

    Newcastle   Huddersfield
    VS
     
    Premier League
    23.02.2019, 16:00
    St. James' Park
  • Terminarz

    23.02Huddersfield (d)
    27.02Burnley (d)
    02.03West Ham (w)
    09.03Everton (d)
    16.03Bournemouth (w)
    30.03Arsenal (w)
    Zobacz cały terminarz
  • Tabela

    1. Man City 27 65
    2. Liverpool 26 65
    3. Tottenham 26 60
    4. Man Utd 26 51
    5. Arsenal 26 50
    6. Chelsea 26 50
    Zobacz całą tabelę


Z obozu rywali:

Jose Mourinho został zwolniony z funkcji menedżera Manchesteru United. Do końca sezonu zespół poprowadzi Ole Gunnar Solskjaer.
Jeff Hendrick o rok przedłużył umowę z Burnley. Jego nowy kontrakt będzie ważny do czerwca 2020 roku.
Chris Smalling przedłużył kontrakt z Manchesterem United do 2022 roku z możliwością przedłużenia o kolejny rok.
Joel Matip wypadnie z gry na 6 tygodni, gdyż przejdzie operację złamanego obojczyka. Urazu doznał podczas meczu Ligi Mistrzów z Napoli.
Aaron Mooy nie zagra do lutego z powodu kontuzji kolana.
West Ham skorzystał z opcji przedłużenia kontaktu z Markiem Noblem do 2021 roku. 31-letni Noble jest wychowankiem klubu.

Wideo:

Newcastle United rozgromiło Sunderland 5:0 w meczu drużyn do lat 23. Gole dla Srok strzelali Owen Bailey, Callum Roberts, Luke Charman dwie i Elias Sorensen.


Statystyki NUFC.com.pl: