Dodane: 19 stycznia 2019, 20:35 | Marek

Wysoka wygrana z Cardiff

Newcastle United pokonało Cardiff City 3:0 w meczu „o sześć punktów” na dole tabeli Premier League. Bohaterem spotkania był Fabian Schär, który zdobył dwa gole i zaliczył kilka dobrych interwencji w obronie. Trzecie trafienie dołożył Ayoze Perez.

Po ostrożnej grze w pierwszych 10 minutach, to Newcastle było bliskie otworzenia wyniku. Matt Ritchie dośrodkował z rzutu rożnego, główkował Perez, a Neil Etheridge odbił piłkę, która zmierzała pod poprzeczkę.

W 24 minucie Schär dostał piłkę na prawym skrzydle 50 metrów od bramki i ruszył do przodu. Szwajcar wygrał pojedynek biegowy z Oumarem Niasse’em, wpadł w pole karne i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w dalszym rogu bramki.

Cardiff w ogóle nie potrafiło na to odpowiedzieć, a dopiero przed przerwą Victor Camarasa zdecydował się na strzał z 25 metrów, ale przeniósł piłkę tuż nad poprzeczką.

Po przerwie goście pokazali się z lepszej strony, ale to Newcastle miało lepszą okazję do zdobycia goli. Przed dobrą szansą stanął Perez, ale Etheridge ręką odbił piłkę.

W 63 minucie Sroki miały rzuty rożny, z którego dośrodkował Ritchie, Jamaal Lascelles, który zgrał piłkę, a na dalszym słupku Schär uwolnił się spod krycia i skierował piłkę do siatki.

Obrońca Srok mógł skompletować hat-tricka, gdy po rzucie rożnym dobrze ustawił się w polu karnym i doszedł do piłki, lecz nieczystą ją trafił i chybił celu.

Po stracie drugiej bramki, Cardiff rzuciło się do ataku, ale brakowało wykończenia lub dobrego podania i ostatecznie gola dla walijskiego klubu nie padł.

Sroki grały z kontry i w doliczonym czasie gry przyniosło to zamierzony efekt. Salomon Rondon zagrał z lewej strony pola karnego przed bramkę, a Perez dostawił nogę i zdobył gola na 3:0.

Newcastle United - Cardiff City 3:0 (1:0)
Schär (24’, 63’), Perez (90’+3)

Newcastle: Martin Dubravka, DeAndre Yedlin, Jamaal Lascelles, Florian Lejeune, Fabian Schär, Matt Ritchie (85’ Javier Manquillo), Isaac Hayden, Sean Longstaff, Christian Atsu, Ayoze Perez, Salomon Rondon

Cardiff: Neil Etheridge, Lee Peltier, Joe Bennett, Bruno Manga, Sol Bamba, Nathaniel Mendez-Laing (82’ Josh Murphy), Joe Ralls, Victor Camarasa, Junior Hoilett, Oumar Niasse (64’ Bobby Reid), Callum Paterson (89’ Danny Ward)

Sędzia: Stuart Attwell
Widzów: 49 864