Dodane: 12 stycznia 2019, 21:14 | Marek

Sroki przegrały na Stamford Bridge

Newcastle United przegrało na wyjeździe z Chelsea 1:2 i po 22 kolejkach sezonu znajduje się w strefie spadkowej Premier League. Sroki zostawiły sporo serca na Stamford Bridge, ale to wystarczyło tylko na jednego gola autorstwa Ciarana Clarka.

Newcastle dało się zaskoczyć już w 9 minucie. David Luiz zagrał piłkę za linię obrony, Pedro sprytnie uniknął spalonego i przelobował Martina Dubravkę, dając prowadzenie Chelsea.

David Luiz miał okazję, żeby podwyższyć na 2:0 dla The Blues. Po dośrodkowaniu w pole karne Brazylijczyk strzelał głową, lecz przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Newcastle się nie poddawało i ambitnie walczyło. Groźny strzał na bramkę oddał Florian Lejeune, ale nie zaskoczył bramkarza gospodarzy. Lepsze okazje mieli Salomon Rondon i Ayoze Perez, ale nie zdołali trafić w światło bramki.

W 40 minucie udało się doprowadzić do wyrównania. Po rzucie rożnym świetnie zachował się Ciaran Clark, który główką trafił w dolny róg bramki.

Chelsea mogła szybko odzyskać prowadzenie, wykorzystując rozkojarzenie Srok. Po wznowieniu gry piłka trafiła do Williana, który miał przed sobą tylko Dubravkę, ale nie trafił czysto w piłkę i Newcastle mogło odetchnąć z ulgą.

Po przerwie The Blues ruszyli do ataku, a dwie szanse miał Pedro, lecz raz przegrał pojedynek z Dubravką, a za drugim razem uderzył zbyt słabo, żeby pokonać Słowaka.

W 57 minucie bramkarz Srok był już bez szans, gdy piłka trafiła na lewą stronę pola karnego do Williana, który technicznym strzałem trafił idealnie w dalszy róg.

Newcastle nie było w stanie na to odpowiedzieć, a gospodarze kontrolowali grę, utrzymując piłkę na połowie Srok. Dopiero w końcówce piłkarze Rafy Beniteza zaatakowali.

Nic jednak z tego nie wyszło, bo na 5 minut przed końcem Rondon główkował obok bramki, a w ostatniej akcji meczu strzał Sean Longstaffa po rykoszecie wyszedł na rożny, który fatalnie wykonali Matt Ritchie oraz Christian Atsu.

Chelsea - Newcastle United 2:1 (1:1)