Dodane: 29 grudnia 2018, 19:25 | Marek

Punkt na Vicarage Road

Newcastle United zdobyło punkt w wyjazdowym meczu z Watford. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, ale Sroki będą wracały do domu rozczarowane, bo do 82 minuty prowadziły po bramce Salomona Rondona, dla którego było to 5 trafienie w sezonie.

Podobnie jak w meczu na St. James’ Park, tak i teraz dużo problemów Srokom sprawiał Gerard Deulofeu, który w 16 minucie zdołał urwać się obrońcom Newcastle i miał przed sobą tylko Martina Dubravkę, który nogą zdołał odbić piłkę po strzale Hiszpana.

Watford, pomimo przewagi, poza tą jedną akcją nie zdołał zagrozić bramce Srok. Strzały z daleka nie trafiały w światło bramki, a z większością akcji radzili sobie obrońcy United.

W 29 minucie Newcastle, które radziło sobie coraz lepiej, przeprowadziło szybką akcję i z lewego skrzydła idealnie dośrodkował Matt Ritchie, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Salomon Rondon i głową posłał piłkę do siatki.

W pierwszej połowie wenezuelski napastnik jeszcze dwa razy trafił do bramki rywali, ale w obu przypadkach uczynił to z pozycji spalonej i sędzia słusznie nie uznał tych goli.

Przed przerwą Watford jeszcze raz mocniej zaatakował i Isaac Success uderzył zza pola karnego, z czym na raty poradził sobie Dubravka.

Wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego w pierwszej połowie, na murawie położył się Federico Fernandez. Argentyńczyk doznał kontuzji pleców i po przerwie zastąpił go Fabian Schär.

W 51 minucie Sroki mogły podwyższyć prowadzenie, znów dzięki duetowi Ritchie - Rondon. Szkot dośrodkował z rzutu rożnego, a Rondon przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Newcastle długo miało kontrolę nad sytuacją na boisku i nie pozwalało na wiele rywalom, którzy dopiero w ostatnim kwadransie groźniej zaatakowali. Roberto Pereyra trafił w mur z rzutu wolnego tuż przed polem karnem, z kolei Troy Deeney głową nie sprawił problemów Dubravce.

W 82 minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Przy biernej postawie obrony Srok, Deulofeu dośrodkował w pole karne, a Abdoulaye Doucoure głową pokonał bramkarza.

W ostatnich minutach obie drużyny miały okazję zdobyć zwycięskiego gola. DeAndre Yedlin huknął z 25 metrów, ale o metr chybił celu, z kolei po drugiej stronie boiska Dubravki nie zdołał zaskoczyć Success.

Watford - Newcastle United 1:1 (0:1)