Cenne trzy punkty w Huddersfield

Dodane: 15.12.2018, 18:47, przez Marek

Newcastle United wróciło na właściwe tory i pokonało na wyjeździe Huddersfield Town 1:0 w 17 kolejce Premier League. Nie było to najlepsze widowisko, które toczyło się w ulewnym deszczu. Zwycięskiego gola zdobył Salomon Rondon.

Do przerwy niewiele działo się na John Smith’s Stadium. Sroki miały poważne problemy z przeprowadzeniem składnej akcji, z kolei Huddersfield nie miało pomysłu na sforsowanie defensywy United.

W 20 minucie Teriery miały rzut wolny z ponad 20 metrów po faulu Mohameda Diame na Jonathanie Hoggu. Z rzutu wolnego przymierzył Philip Billing, a zmierzającą pod poprzeczkę piłkę zdołał wybić na róg Martin Dubravka.

Zaraz potem po drugiej stronie boiska rzut wolny wywalczyły Sroki. Ki Sung-yong wrzucił piłkę za linię obrony do Fabiana Schära, który nie przyjął jej najlepiej i strzałem z ostrego kąta nie zdołał pokonać Jonasa Lossla.

Szwajcarki obrońca próbował za to zaskoczyć bramkarza Huddersfield strzałem ze środka boiska. Schär wykonywał rzut wolny i zauważył, że Lossl wyszedł z bramki, lecz uderzył zbyt mocno i futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

Druga połowa zaczęła się znacznie w żywszym tempie, niż w pierwszej, a dwa razy na bramkę Terierów uderzał Christian Atsu, ale w obu przypadkach dobrze interweniował bramkarz.

W 55 minucie Sroki przeprowadziły szybki atak. Prawym skrzydłem ruszył Ayoze Perez i oddał piłkę nadbiegającemu Javierowi Manquillo. Ten idealnie wyłożył piłkę Salomonowi Rondonowi, któremu nie pozostało nic innego, jak trafić do siatki, co też zrobił.

Chwilę później gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania. Chris Lowe uderzył zza pola karne, a piłkę po koźle zdołał odbić Martin Dubravka. Szansę na dobitkę mógł mieć jeszcze Florent Hadergjonaj, który jednak dał się złapać na spalonym.

W 65 minucie Newcastle powinno prowadzić 2:0, po tym jak Perez wyszedł na czystą pozycję i przelobował bramkarza. Sędzia liniowy zasygnalizował spalonego i bramka nie została uznana, a powtórki telewizyjne pokazały, że gol powinien zostać zaliczony.

Jak się można było spodziewać, ostatni kwadrans meczu należał do Huddersfield, które do samego końca walczyło o wyrównującą gola, ale Sroki dobrze pracowały w obronie i nie pozwoliły rywalom na wiele, dzięki czemu mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Huddersfield Town - Newcastle United 0:1 (0:0)