Dodane:  9 grudnia 2018, 19:24 | Marek

Pechowa porażka z Wilkami

Newcastle United, które od 57 minuty musiało grać w dziesiątkę po czerwonej kartce dla DeAndre Yedlina, przegrało u siebie z Wolverhampton Wanderers 1:2, tracąc gola w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Newcastle mogło wyjść na prowadzenie już w pierwszej minucie. Piłkę w polu karnym dostał Salomon Rondon i strzelił na bramkę, lecz zbyt blisko bramkarza, żeby go pokonać.

Na początku tylko na tyle było stać Sroki, a inicjatywę przejęli goście. W 13 minucie Wilki miały rzut wolny, z którego uderzył Neves, ale Martin Dubravka nie dał się zaskoczyć.

Chwilę później dała się zaskoczyć defensywa Srok. Z prawego skrzydła dośrodkował Helder Costa, a piłka trafiła do Diogo Joty, który trafił do siatki z czterech metrów.

Wilki cieszyły się z prowadzenia tylko sześć minut. Newcastle miało rzut wolny 20 metrów od bramki i Rondon trafił w poprzeczkę, a piłka odbiła się przed linią. Futbolówka szybko wróciła do Wenezuelczyka, który wrzucił ją w pole karne, a Ayoze Perez głową pokonał Rui Patricio.

Kilka minut później Rondon sam próbował pokonać, ale tym razem dobrze interweniował Patricio, który zebrał też piłkę po główce Federico Fernandeza.

Końcówka pierwszej połowy i początek drugiej to niezbyt ciekawe widowisko, ale wszystko zmieniło się w 57 minucie. Błąd popełnił DeAndre Yedlin i piłkę przejął Diogo Jota, który popędził na bramkę, a obrońca Srok musiał się ratować faulem.

Mike Dean nie miał innego wyboru, jak wyrzucenie obrońcy Srok z boiska i od tego momentu Newcastle musiało radzić sobie w dziesięciu.

Piłkarze Rafy Beniteza nie ograniczyli się do obrony i starali się atakować. To pozwoliło Wilkom na grę z kontry, a jeden z takich ataków zakończył się strzałem Raula Jimeneza w poprzeczkę.

Chwilę później goście znów wyszli z kontrą, tym razem zza pola karnego uderzał Matt Doherty, a świetną interwencją popisał się Dubravka.

W tym samym czasie, po drugiej stronie boiska leżał Perez z zakrwawionym nosem. Zanim rywale wyszli z kontrą, Sroki miały rzut rożny, po którym Willy Boly uderzył łokciem Hiszpana, co umknęło uwadze sędziego, o co Perez miał spore pretensje.

W doliczonym czasie gry Wolverhampton zdobyło zwycięskiego gola. Jota wpadł w pole karne Srok przy biernej postawie Jamaala Lascellesa i oddał mocny strzał, który zdołał odbić Dubravka, ale wprost na głowę Doherty’ego, a ten trafił do pustej bramki.

Newcastle United - Wolverhampton Wanderers 1:2 (1:1)
Perez (23’) - Jota (17’), Doherty (90’+4)

Czerwona Kartka: Yedlin (57’)

Newcastle: Martin Dubravka, Ciaran Clark, Federico Fernandez (46’ Manquillo), Jamaal Lascelles, DeAndre Yedlin, Mohamed Diame, Ki Sung-yong, Christian Atsu (89’ Kenedy), Ayoze Perez, Matt Ritchie, Salomon Rondon (86’ Joselu)

Wolves: Rui Patricio, Ruben Vinagre, Willy Boly, Conor Coady, Ryan Bennett, Matt Doherty, Romain Saiss (60’ Raul Jimenez), Ruben Neves, Helder Costa (76’ Joao Moutinho), Diogo Jota, Adama Traore (60’ Morgan Gibbs-White)

Sędzia: Mike Dean
Widzów: 50 223