Dodane: 26 listopada 2018, 23:40 | Marek

Trzecia wygrana z rzędu Srok!

W 13 kolejce Premier League Newcastle United pokonało na wyjeździe Burnley 2:1, odnosząc pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na cudzym obiekcie, a trzecie z rzędu w ogóle. Sroki awansowały na 13 miejsce w ligowej tabeli.

Mecz rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem z powodu akcji medycznej w tunelu stadionu. Zasłabł asesor sędziowski Eddie Wolstenholm, który odzyskał świadomość i został odwieziony do szpitala.

Newcastle w czwartej minucie wywalczyło rzut rożny po tym, jak strzał Mohameda Diame po rykoszecie przeszedł obok bramki. Po kornerze z 18 metrów na bramkę uderzył Federico Fernandez, a piłka podbita przez Bena Mee trafiła do bramki i Sroki objęły prowadzenie.

Później Burnley miało przewagę, ale nie stwarzało zagrożenia pod bramką Martina Dubravki i gdy wydawało się, że Newcastle powoli opanowuje sytuację, mocny strzał oddał Chris Wood, a słowacki bramkarz United zdołał odbić piłkę przed siebie.

Jednak chwilę później było już 2:0 dla Newcastle. Po krótko rozegranym kornerze, Matt Ritchie dośrodkował piłkę w pole karne, a tam idealnie główkował pełniący obowiązki kapitana Ciaran Clark i trafił w dalszy róg bramki.

Po tym golu na boisku zrobiło się spokojniej i niewiele się działo. Kolejną szansę na gola po rzucie rożnym miały Sroki, ale Kenedy uderzył niecelnie zza pola karnego.

W 40 minucie Ben Mee zagrał piłkę z głębi pola na 15 metr, a tam Sam Vokes wyprzedził Clarka oraz wykorzystał złe ustawienie Dubravki i główką trafił do siatki.

Sroki odpowiedziały mocnym, lecz zbyt wysokim strzałem Fabiana Schära, a jeszcze przed przerwą Burnley mogło wyrównać, ale Dubravka zdołał obronić groźne uderzenie Wooda.

Na początku drugiej połowy Ritchie powinien podwyższyć prowadzenie United. DeAndre Yedlin wykorzystał błąd obrony gospodarzy, a jego strzał odbił Joe Hart, lecz Ritchie miał szansę na dobitkę z dwóch metrów do pustej bramki i w spektakularny sposób spudłował.

Na szczęście nie załamało to Newcastle, a też nie dodało otuchy Burnley i ponad kwadrans po przerwie zespół Seana Dyche’a nie zrobił wiele, żeby wyrównać.

Około 70 minuty The Clarets ruszyli do ataku. Dubravka musiał interweniować po strzale Vokesa, Chris Wood raz został zablokowany, a raz uderzył wysoko nad bramką, z kolei Robbie Brady posłał piłkę obok bramki.

Był to jedyny taki zryw gospodarzy, a Newcastle z kontry było bliskie zdobycia trzeciej bramki. Po świetnej akcji Ayoze Perez wyłożył piłkę Joselu, który od razu uderzył na bramkę, ale trafił tylko w słupek.

W ostatnich minutach Burnley postawiło wszystko na jedną kartkę, a rolę rozgrywającego przejął Hart. Na niewiele się to zdało, a Newcastle mogło to wykorzystać, lecz strzał Pereza na pustą bramkę został zablokowany.

W czwartej minucie doliczonego czasu gospodarze wywalczyli rzut wolny tuż przed linią końcową boiska. Po dośrodkowaniu Vokes główkował nad poprzeczką i sędzia zakończył mecz.

Burnley - Newcastle United 1:2 (1:2)
Vokes (40’) - Mee (4’-samobójczy), Clark (23’)

Newcastle: Martin Dubravka, Ciaran Clark, Federico Fernandez, Fabian Schär, DeAndre Yedlin, Mohamed Diame, Ki Sung-yong, Kenedy (90’ Isaac Hayden), Ayoze Perez, Matt Ritchie, Salomon Rondon (71’ Joselu)

Burnley: Joe Hart, Matthew Lowton, Ben Mee, Kevin Long, Charlie Taylor, Aaron Lennon, Steven Defour (83’ Jeff Hendrick), Jack Cork, Robbie Brady (83’ Ashley Barnes), Sam Vokes, Chris Wood

Sędzia: Anthony Taylor
Widzów: 20 628